Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розгляд справи касаційним судом. Обсяг здійснюваної ним перевірки.

Розгляд справи касаційним судом. Обсяг здійснюваної ним перевірки.

Назва:
Розгляд справи касаційним судом. Обсяг здійснюваної ним перевірки.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему:
Розгляд справи касаційним судом. Обсяг здійснюваної ним перевірки.

ПЛАН
1.Рух справи в касаційній інстанції.
Питання,які вирішує суддя при одержанні скарги чи подання на рішення суду.
Недопустимість погіршення становища засудженого чи виправданого.
2. Розгляд справи касаційним судом.
2.1 Сповіщення осіб, які беруть участь у справі про день розгляду справи.
2.2 Наслідки неповідомлення осіб про день розгляду справи.
2.3 Розгляд справи за відсутності захисника.
3.Обсяг перевірки справи касаційним судом.
3.1 Перевірка законності і обгрунтованості судового рішення.
3.2 Можливість суду вийти за межі касаційних вимог.
У якому складі розглядається справа касаційним судом?
Який порядок розгляду справи касаційним судом?
Наслідки неявки учасників процесу на засідання суду касаційної інстанції.


1.Рух справи у касаційній інстанції.
Рух справи у касаційній інстанції залежить від категорії справ, які мають бути розглянуті нею. Відповідно до ч. 1 ст. 392 КПК справи з касаційними скаргами і поданнями на судові рі-шення, що не набрали законної сили (зазначені у ч. 1 ст. 383 КПК), призначаються до касаційного розгляду не пізніше двох місяців з дня їх направлення до касаційного суду.
1.2 Одержавши скаргу чи подання на рішення суду, що набра-ли законної сили, суддя касаційного суду повинен перевірити, чи стосуються вони рішень, передбачених ч. 2 ст. 383 КПК; якщо стосуються, то чи набрали вони законної сили; якщо рішення набрали законної сили, то чи не пройшло на момент подачі скар-ги або подання більше шести місяців; якщо скарга чи подання подані пізніше шести місяців, то чи немає у справі клопотання про відновлення строку; чи є поважні причини для відновлення цього строку; чи скаргу (подання) подали ті особи, які вказані в ст. 384 КПК; чи відповідає зміст скарги (подання) вимогам, передбаченим у ст. 350 КПК; чи порушуються у скарзі (поданні) питання, перед-бачені ч. 1 ст. 398 КПК.
Таким чином, після надходження до каса-ційної інстанції відповідно до ч. 2 ст. 394 КПК справа вивчається і призначається до судового розгляду в судовому засіданні з метою вирішення питання: є підстави для скасування або зміни судового рішення чи їх немає. Це судове засідання має відбутися протягом 30 діб з моменту надходження справи до касаційного суду. До складу суду входять три судді. Справа розглядається за участю проку-рора. Якщо суд дійде висновку, що підстави до зміни чи скасуван-ня судового рішення відсутні, він своєю ухвалою відмовляє у задоволенні касаційного подання чи касаційної скарги. За наявності таких підстав він призначає справу до розгляду з обов'язковим по-відомленням учасників судового розгляду про день і час цього роз-гляду, який не повинен перевищувати два місяці з моменту вине-сення цієї ухвали (ч. З ст. 394, ч. 1 ст. 392 КПК).
1.2 Статтею 397 КПК передбачено, що касаційний суд не впра-ві посилити покарання або застосувати закон про більш тяжкий злочин. Правило про недопустимість «повернення на гірше» означає, по-перше, що погіршення становища засудженого або виправданого не можливе у справі, яка переглядається за його скаргою, а також за скаргою його захисника, а по-друге — це не може зробити безпосередньо сам касаційний суд. Але суд може скасувати обвинувальний чи виправдувальний вирок та ухвалу апеляційного суду за поданням прокурора, скаргою потерпіло-го або його представника при умові, якщо в них ставиться пи-тання про необхідність застосувати закон про більш тяжкий зло-чин або більш суворе покарання (ч. 2 ст. 397 КПК).
2. Розгляд справи касаційним судом.
2.1 Про день розгляду справи з касаційними скаргами (по-данням) на судові рішення, зазначені в ч.1 ст.383 КПК, обо-в'язково повинні бути сповіщені прокурор, засуджений, його законний представник, виправданий, його законний представник і захисник, позивач, відповідач або їхні представники, потер-пілий і його представник.
2.2 Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення судом осіб, зазначених у ст.384 КПК, про день розгляду справи є істотним порушенням кримінально-процесуального закону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розгляд справи касаційним судом. Обсяг здійснюваної ним перевірки.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок