Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Державна програма приватизації майна на поточний період

Державна програма приватизації майна на поточний період

Назва:
Державна програма приватизації майна на поточний період
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
У нас не існує сьогодні програми приватизації на 2005 рік заявляє прем’єр Ю.Тимошенко (згідно відомостей УНІАН).

Прем‘єр-міністр Ю.Тимошенко навіть доручила Генпрокуратурі перевірити всі приватизаційні угоди. З‘ясувалося, що такі перевірки тривають уже більше місяця, сказали ICTV у прес-службі. Зазвичай аудит, тобто повна перевірка і приватизації, і фінансової діяльності підприємства, триває щонайменше місяць, утім, самі аудитори кажуть, що Генпрокуратура все детально перевіряти не буде. Крім того, перевірятимуть тільки 27 підприємств, проданих торік.

Рішення про початок повернення “Криворіжсталі” у власність держави і проведення конкурсу з її нової приватизації Кабмін прийняв 5 лютого, повідомило Інтернет-видання Корреспондент.net. Вочевидь, приватизація цього об’єкта стала каменем спотикання для нової влади не лише тому, що його продали зятеві колишнього президента Л.Кучми. ВАТ “Криворізький гірничо-металургійний комбінат “Криворіжсталь” є найбільшим в Україні виробником металопродукції. Його частка на ринку сягає 20%. Попри це “Криворіжсталь” на приватизаційному конкурсі продали за 4 млрд 260 млн грн (близько 800 млн дол.).

До речі, так і не допущене до конкурсу “Іспат вугілля” (представляє інтереси LNM Group і корпорації US Steel) заявляло, що має намір заплатити за пакет 7,95 млрд грн (1,501 млрд дол.), а російське ВАТ “Сєвєрсталь” (представляє інтереси консорціуму “Сєвєрсталь”, Arcelor і Severstal North America) — 1 млрд 200 млн дол.

Нагадаємо, що ще наприкінці січня Печерський місцевий суд Києва заборонив консорціуму “Інвестиційно-металургічний союз” (“ІМС”) відчужувати придбаний на приватизаційному конкурсі 93,02%-й пакет акцій “Криворіжсталі”. Наразі це рішення оскаржене в суді.

Олігархи шукають власні підходи до влади, навіть натякаючи на спротив. Лідер найпотужнішої донецької групи Р.Ахметов в ефірі телеканалу “Україна” висловив готовність співпрацювати з Ющенком за однієї умови: жодних спроб ревізії та перерозподілу капіталів на користь інших груп. А В.Медведчук натякнув на порушення під час люстрації конституційних прав громадян.

Наступним кроком Ющенка і його команди, вважають фахівці, які висловилися в Інтернет-виданні Kandydat.com.ua, має бути роз’яснення вітчизняним олігархам ціни, яку вони повинні сплатити за право грати за одними правилами з корпораціями “старої” Європи. Це, на їх думку, сприятиме наданню Україні (тобто її виробникам) статусу країни з ринковою економікою, швидкому вступу до Світової організації з торгівлі та наданню доступу до світових кредитних ресурсів.

Наразі із заяв Ющенка зрозуміло, що реприватизація не є для нього самоціллю. Швидше, вона може стати першим кроком до легалізації капіталу та запровадження стабільних правил гри в економіці та твердих правових гарантій бізнесу від переслідувань з боку влади. Але для того, щоб ці правила всі зрозуміли та засвоїли, нова влада має продемонструвати, що захист принципу верховенства права та пріоритет національних інтересів є вищим за інтереси вузьких кіл, які керуватимуть країною.

Проект Закону України “Про Державну програму приватизації” розроблено відповідно до статті 4 Закону України “Про приватизацію державного майна” та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 17.10.03 №59532.

Термін дії чинної Державної програми приватизації розраховано на 2000-2002 роки. Відповідно до чинного законодавства Програма діє до затвердження чергової Державної програми приватизації.

Підготовлений проект передбачає внесення Державної програми приватизації, яка визначає цілі та завдання щодо реалізації стратегії відносин власності на період 2004-2006 років, разом з пакетом змін до чинних законодавчих актів з метою приведення їх у відповідність до Програми, а також правового забезпечення норм Програми.

Враховуючи досвід приватизаційного процесу попередніх років Державна програма приватизації на 2004-2006 роки спрямована на подальше вдосконалення процесів реформування відносин власності та поглиблення приватизації, зокрема підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави або займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідних товарів та послуг.

Метою прийняття Програми є подальший розвиток процесу реформування відносин власності, вирішення проблем процесу приватизації попередніх років, удосконалення законодавства з питань приватизації, його спрощення та прозорість задля досягнення результату, який сприятиме більш ефективному здійсненню економічних реформ країни та стабілізації її економічного становища.

Державна програма приватизації є підґрунтям для підвищення ефективності діяльності підприємств, установ, організацій, створення конкурентного середовища, а також забезпечення надходження коштів від приватизації до Державного бюджету України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Державна програма приватизації майна на поточний період

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок