Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Вибори як акти прямого народовладдя

Вибори як акти прямого народовладдя

Назва:
Вибори як акти прямого народовладдя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,56 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вибори як акти прямого народовладдя


Вибори на території України відомі здавна. Вони беруть свій початок ще до виникнення держави. Зокрема, є історичні відомості про наявність елементів виборності у слов’янських племен, провід у яких належав найдостойнішим особам, що обиралися на віче. З часом, з утворенням i зміцненням Київської Русi, засади виборності набувають загального характеру.
Подальшого розвитку процес виборності в Українi набув за часів Гетьманської держави, Запорізької Сiчi i Слобідської України. Носієм суверенної влади в цих демократичних республіках виступав весь народ i всі без винятків державні інституції формувалися тільки шляхом виборів. “Правовий Уклад та Конституції відносно прав i вольностей війська Запорозького”, названий Конституцією України 1710 р. гетьмана Пилипа Орлика, можна вважати першим нормативним актом виборчого права України, оскільки він уперше закріпив принципи діяльності органів державної влади, порядок, терміни i періодичність скликання вищого представницького органу тих часів – Генеральної Ради [7, с.102-106]. Зокрема парламентський устрій за цією Конституцією характеризувався такою рисою, як загальне виборче право, суб’єктами якого були усі хто належав до “народу Козацького”. Вибори мали проводитися по відповідних військових осередках i брати в них участь повинні були усі козаки. Усі цивільні військові посади були виборними [5, с.4].
Важливе значення у становленні інституту виборів за умов відновлення української державності посідають вибори до Установчих зборів Української Народної Республіки. Норми її Конституції, що формували засади виборчого права України на той час, разом із законом про вибори до Українських Установчих зборів становлять значну віху в історії відродження демократичних засад виборів до вищих представницьких органів.
Особливий етап у розвитку інституту виборів в Українi становить радянський період. Учені виділяють три стадії становлення рядянської виборчої системи: перша – з 1917 до 1936 -1937 р., друга – з 1936 до 1985 р., третя – з 1985 до 1990 рр. Кожна з цих стадій зумовлена відповідним розвитком інститутів державного будівництва.
Після здобуття Україною незалежності i створення власної державності законодавство про вибори зазнало певних змін. На сьогодні систему чинного виборчого законодавства становлять такі групи законодавчих актів:
Конституція України, Конституція Автономної Республіки Крим;
система спеціальних номінальних конституційних виборчих законів України: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”; “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим”; “Про Центральну виборчу комісію” та інші нормативно-правові акти, що приймаються Верховною Радою України;
нормативно-правові акти конституційного законодавства України: “Про громадянство України”; “Про об’єднання громадян” та iн.;
положення нормативних актів суміжних галузей, що регулюють виборчий процес: норми адміністративного, трудового, житлового, кримінального, кримінально-процесуального; цивільного; цивiльно-процесуального, пенсійного, фінансового, господарського, митного, інформаційного законодавства та ін. [3, с.315].
Отже, становлення та розвиток в Українi інституту виборів пройшло довгий та складний шлях. Сучасне ж оформлення виборів свідчить про позитивні зрушення у суспільному житті України після проголошення її незалежності у 1991 році.
В сучасних умовах вибори є найпоширенішим інститутом прямого народовладдя визначено-перiодичної (систематичної) дії [6, с.102]. Шляхом виборів формуються різні органи публічної влади – як державні інституції (парламенти, посади глав держав, іноді уряди, судові органи), так i представницькі органи місцевого самоврядування.
У науковій літературі відомо багато думок з приводу розуміння i визначення виборів, їх суті. Зокрема, з дослідженнями суспільних відносин останніх років пов’язане твердження професора М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вибори як акти прямого народовладдя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок