Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративна діяльність органів ДПС

Адміністративна діяльність органів ДПС

Назва:
Адміністративна діяльність органів ДПС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,07 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Тема: Адміністративна діяльність органів ДПС
 


План:
1. ДПА України - суб"єкт адміністративного права
(ознаки органу вищої виконавчої влади влади України. Структуран побудова і
її спільні риси з побудовою структури державних органіввиконачої влади)
2. Особливості правового положення податкової міліції в в складі ДПА
України. ДПА України правові основи організації роботи податкової міліції
 
3. Задача
При перевірці фінансово-господарської діяльності приватного підприємства
"Моноліт", що займається виготовленням та обробкою будівельних матеріалів,
виявлено, що окремі види робіт виконувалися бригадою найманих робітників з
п"яти чоловік. Бригада виконавши за угодою весь обсяг робіт, отримала
оговорену суму заробітної плати. Про виплату грошей членам бригади не було
повідомлено податковіоргани за місцем їх проживання.
1. Які порушення податкового законодавства допущені посадовими особами ПП
"Моноліт"
2. Які адміністративні стягнення передбачені за такі порушення
 


1. ДПА України – суб’єкт адміністративного права.
Необхідність неухильного виконання вимог податкового законодавства для життєза-безпечення суспільства і держави в цілому обумовила застосування різних засобів державного примусу до учасників правовідносин. Але гарантовані Конституцією Укра-їни права та обов'язки фізичних і юридичних осіб, зокрема, добровільна сплата податків та загальнообов'язкових платежів визначили спеціалізовану систему органів Державної податкової служби, які мають повноваження примусового впливу на неплатників по-датків. Це дозволяє забезпечувати надходження податків до бюджетної системи у встановлені строки і у відповідності до ставок податків, у свою чергу є умовою відповідальності щодо виконання зобов'язань перед державою всіх юридичних та фі-зичних осіб А.Селиванов, доктор юридичних наук, професор Національного університету ім. Т.Шевченка, О.Дзісяк, ад'юнкт Національної академії внутрішніх справ України // Право України 1998 № 7 С. 15-19.
Державна податкова служба пройшла складний шлях — від податкових (фінансо-вих) інспекторів до організаційно-самостійної податкової служби, що відповідно до свого конституційно-правового статусу є складним інститутом здійснення фіскальної політики держави. Зміни, які відбулись у статутному праві податкових органів, виділили їх у самостійну структуру податково-фінансового примусу, встановили багато нових повноважень для власне податкових органів та податкової міліції, яка законно реалізує адміністративний і інший процесуальний примус до осіб, які вчинили правопорушення. Ці питання становлять неабиякий науково-практичний інтерес, що вимагає досліджен-ня у сфері правосуб'єктності податкових органів. В першу чергу необхідно оцінити в умовах України характер та призначення суб'єктів загальної і спеціальної податкової юрисдикції, які отримали новий правовий статус.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»» Відомості Верховної Ради України. — 1991, N 6, ст. 37 , державна податкова служба є системою органів, до складу якої входять Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах. Державну податкову службу України очолює Голова Державної податкової адміністрації України, якого призначає на посаду та звільняє з посади Президент України за поданням Прем'єр-міністра України.
Відповідно до ч. І ст. 6 Конституції «Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову». Державна податкова адмініст-рація України є центральним органом виконавчої влади. Організація, повноваження і порядок діяльності центрального органу виконавчої влади визначаються Конституцією і законами України (ч. 2 ст. 120 Конституції України).
До центральних органів виконавчої влади України відносяться такі групи органів: міністерства, державні комітети, інші центральні органи виконавчої влади, які мають різноманітні назви — агентства, комітети, служби і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Адміністративна діяльність органів ДПС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок