Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі аспекти формування предмета криміналістичної тактики

Деякі аспекти формування предмета криміналістичної тактики

Назва:
Деякі аспекти формування предмета криміналістичної тактики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,25 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Деякі аспекти формування предмета криміналістичної тактики


Історія розвитку криміналістичної тактики невіддільна від історії розвитку поглядів на її предмет. Відповідно, досліджуючи етапи формування предмета, можна простежити тенденції розвитку криміналістичної тактики, визначити межі її дослідження, встановити шляхи її взаємодії з іншими галузями знань, скоординувати взаємозв’язки з суміжними дисциплінами.
Поняття предмета та сутності криміналістичної тактики відносяться до категорій, які динамічно розвиваються і відображають стан розділу науки криміналістики на кожному етапі її розвитку.
Проблема дослідження предмета і сутності криміналістичної тактики складна і дискусійна. Вже з перших спроб визначити предмет дослідження криміналістичної тактики і до сьогодні не припиняються суперечки з приводу того, які положення повинні складати дефініцію криміналістичної тактики як розділу науки криміналістики, в якому напрямі треба удосконалювати це визначення. Причину цих суперечок В.І. Комісаров вбачає в тому, що інтерес до наукових основ роботи слідчого, актуальність цієї проблеми, як і раніше, так і на сучасному етапі, викликають суперечки навколо предмета і сутності криміналістичної тактики, які вже стали традиційними [1].
Т. Павлов правомірно вважає, що, коли наука не має свого предмета, то незалежно від того, чи змішує вона його з предметами інших наук, чи ототожнює його з ними, вона втрачає право на існування як окрема, самостійна наука [2].
Наведемо таке визначення самого поняття предметаце все те, що може перебувати у відносинах або мати будь-які якості [3]. Правильне формулювання предмета дослідження дає можливість безпомилково встановити межі криміналістичної тактики, визначити шляхи її взаємодії з іншими галузями знань і скоординувати взаємозв’язки з суміжними дисциплінами.
Чітке обґрунтування предмета криміналістичної тактики також відіграє вирішальну роль у практичній направленості всіх теоретичних досліджень, та успішному впровадженні їхніх результатів у практику.
Досконале вивчення будь-якої проблеми немислиме без звернення до її історії. Самоочевидно, що й у вивченні проблеми поняття предмета криміналістичної тактики, важливо додержуватись історичного підходу.
Досліджуючи історичний аспект розвитку криміналістичної тактики, цілком закономірним є використання досліджень учених-криміналістів з питань історії криміналістики а самевиникнення розвитку і сучасного стану її підсистеми.
Питанням історії криміналістики присвячена низка наукових праць, зокрема дослідження Р.С. Бєлкіна А.І. Вінберга В.О. Коновалової І.Ф. Крилова В.С. Кузьмічова В.К. Лисиченка С.І. Тихенка [4; 6; 19; 20], які сприяють подальшому розвитку цієї науки.
Разом з тим детальний аналіз наукових розробок з цього питання свідчить, що на сьогодні ще немає комплексного монографічного дослідження з проблем розвитку криміналістичної тактики.
Різні вчені по-різному визначають періодизацію історії криміналістики як науки. Розбіжність полягає у виборі критерію, на підставі якого слід виділяти той чи інший етап у її розвитку. На нашу думку, таким головним критерієм повинні бути уявлення про розвиток теорії криміналістики (відповідноі її підсистем), а самепро її предмет. Н.І. Клименко пропонує розрізняти в історії криміналістики три її головні етапи [5].
Перший етап емпіричний розвиток знань (з моменту виникнення науки криміналістики до середини 30-х рр.).
Другий етап розробки окремих криміналістичних теорій (40-50-ті рр.).
Третій етап формування загальної теорії криміналістики (з середини 60-х рр. до наших днів).
Подібну періодизацію розвитку криміналістичної науки дають Р.С. Белкін та В.І. Віндберг [6].
На підставі наведених етапів у розвитку криміналістичної тактики як розділу науки можна виділити відповідно етапи її формування та вдосконалення.
1. Накопичення емпіричного матеріалу, без якого неможливо закласти основи криміналістичної тактики. В цей період формуються передумови для наукового пояснення предмета криміналістичної тактики (друга половина ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Деякі аспекти формування предмета криміналістичної тактики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок