Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Населення в міжнародному праві.

Населення в міжнародному праві.

Назва:
Населення в міжнародному праві.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,98 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Населення в міжнародному праві.


План.
Поняття населення і його структура.
Міжнародно-правові питання громадянства.
Правове положення іноземців.
Міжнародне співробітництво у боротьбі зі злочинністю.
Населення – це сукупність людей, які проживають на території даної держави і підпорядковані її юрисдикції.
Структура населення:
- громадяни даної держави;
- іноземці;
- особи з подвійним громадянством;
- особи без громадянства.
Громадянство – стійкий правовий зв’язок фізичної особи з певною державою. Розрізняють громадянство і підданство. Підданство – це те саме, що й громадянство, але в державах, де є монарх.
Принципи надання громадянства:
територіальний (право грунту);
національний (право крові);
займаний.
Територіальний – громадянин держави, де народився. Національний – за громадянством істоків. Через проблему народжуваності в багатьох країнах діє займаний принцип – це за територією і за громадянством батьків.
Шляхи надання громадянства – а) походження; б) вкорінення. При набутті громадянства за походженням воно виникає при народженні. Припиняється: після смерті, після виходу з громадянства, після виключення з громадянства, після втрати громадянства (при надбанні іноземного громадянства, при шлюбі з іноземцем, при усиновленні з іноземцем).
Натуралізація – це прийом громадянства іноземцем або особою без громадянства. Шляхи натуралізації – шлюб, усиновлення, вступ, вибір громадянства.
Заміна громадянства – при переході території від однієї держави до іншої:
оптація (вибір), 2) трансферт (автоматично).Це було при об’єднанні Німеччини.
Біпатризм – виникає внаслідок різниці у внутрішньому законодавстві. Це коли особа не втрачає попереднього громадянства, а набуває нове.
Безгромадянство (апатризм) – це правове становище особи, яка не має громадянства жодної держави. Це виникає через події, коли особа виходить з громадянства однієї держави і не набуває громадянства іншої держави.
Біженці та переміщені особи. Біженці – це особи, які втекли від переслідування у власній державі на територію іншої держави. Переміщення особи – це насильно вивезена на територію іншої держави особа.
Правові акти:
Конвенція про осіб без громадянства – 1954 р.
Конвенція про подолання без громадянства – 1961 р.
3. Іноземець – це всяка особа, що перебуває на території держави, але є громадянином іншої держави і не має громадянства країни-перебування. Правовий статус їх визначається внутрішнім законодавством і міжнародними договорами.
Види режимів для іноземців:
національний – врівнює іноземців в правах з громадянами даної держави;
найбільшого сприяння – в іноземців ті самі права, як і в громадян 3-ї держави.
Особливості правового статусу іноземця: певні обмеження прав з міркувань суспільної безпеки і економічного порядку; іноземці не повинні приймати участі в загальновійськовому обов’язку, а також реквізиції.
Іноземці мусять дотримуватись законів і звичаїв країни-перебування, сплачувати податки. Для іноземців існує відповідний режим (є випадки висилки іноземців).
Є певні обмеження пересування іноземця по території держави з міркувань національної безпеки. Іноземці мають право на дипломатичний захист.
Право притулку – це надання державою можливості виїхати на її територію особам, що переслідуються на її державі за політичні, наукові, релігійні та інші погляди і діяльність. Форми притулку: територіальні (це надання права в’їзду на територію і перебування на цій території) і дипломатичні (переважно в Латин. Америці. Тут часто є перевороти. Люди тікають на територію дипломатичних представництв, які мають екстериторіальний статус). Право притулку є в Декларації прав людини 1948 р. і Декларації про територіальний притулок 1967 р.
4.Основні напрямки міжнародного співробітництва у боротьбі зі злочинністю:
координація дій щодо злочинів і злочинців;
становлення юрисдикції щодо злочинів міжнародного характеру;
вивчення практики світової злочинності і заходи боротьби з нею;
обмін інформацією щодо злочинів і злочинців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Населення в міжнародному праві.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок