Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Куба

Куба

Назва:
Куба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Кафедра історії держави і
права зарубіжних країн
(курсова робота)
Курсова робота з історії держави і права зарубіжних країн
студента I курсу, денної форми навчання
Магдія Івана Генадійовича
науковий керівник____________________
_____________________________________
дата захисту_________________________
оцінка_______________________________
Івано-Франківськ, 1998 р.


Зміст.
Вступ
Розділ 1. Історія становлення кубинської держави.
Розділ 2. Історія конституційного процесу та характеристика Основного закону Куби.
Висновки
Література та джерела.


Вступ
Знання історії держави і права потрібні перш за все для того, щоб краще і глибше зрозуміти сучасну державність і вміти прогнозувати основні тенденції її розвитку в найближчому майбутньому.
Сучасна дійсність невіддільна від минулого і майбутнього. Вона тільки нова, важлива віха в історії. Сучасність, втілюючи в собі часом різносторонні, складні, під час протирічливі тенденції минулого, заперечує відживше, та наділяє новими якостями все перспективне, створюючи тим самим нові явища та тенденції, що формують передумови майбутнього.
Таким чином, щоб зрозуміти сучасну державу і право необхідно знати як вони виникли і розвивалися, які причини впливали на їх утворення, становлення, розвиток, зміну їх форми та змісту, зокрема досліджувати які чинники ввпливають на передворення демократичних держав у тоталітарні. Прикладом такої держави може служити Куба. Відносно демократична країна з демократичною конституцією у першій половині XX століття перетворюється тоталітарну у другій половині XX ст.
Історія держави і права, дотримуючись принципу хронології, вивчає структуру, компетенцію, функції органу держави, а також розвиток головних галузей права. Вона стикається з політологією, політичною історією та теорією держави і права. Ця дисципліна вивчає право як єдине ціле, державно-правові інститути і правове становище населення в конкретних умовах конкретних держав.
Дуже цікавим, у цьому контексті є дослідження історії становлення та розвитку конституції соціалістичної Куби, яка після революційних подій 90-х років у Центрально-Східній Європі (крах комуністичної ідеології) вперто продовжує будувати комуністичне суспільство...
Для висвітлення історії виникнення кубинської конституції автор зупинився на таких питаннях: Історія становлення кубинської держави та історія конституційного процесу та характеристика Основного закону Куби.
У розділі "Історія становлення кубинської держави" - проаналізовано утворення "Острову Свободи" та соціально-економічні перетворення які були здійсненні після перевороту 1959 року; у Розділі "Історія конституційного процесу та характеристика Основного закону Куби" - прослідковуються основні тенденції історії конституційного процесу на Кубі, конституційна реформа, дана характеристика Основного Закону Куби тощо. В роботі використана література та джерела з історії держави і права зарубіжних країн, зокрема коментар до кубинської Конституції Табио Фернандо Альварес Комментарий к социалистической Конституции Республики Куба. - М.: Прогресс, 1986..


Розділ 1. Історія становлення кубинської держави
Куба більше ніж інші латиноамериканські країни, піддалася експлуатації американського капіталу. В руках американських монополій знаходилися залізничні, телефонні, страхові компанії і банки, електростанції, рудники в яких видобувались корисні копалини, завнішня торгівля тощо. Крім цього основна частина сільськогосподарських земель у країні належали, поряд з найбагатшими місцевими землевласниками, монополістам США.
Основну масу населення Куби становили селяни які арендували землю та наймані робітники. Правлячі кола, які представляли інтереси американського капіталу та місцевої буржуазії, не були зацікавлені у соціально-економічних реформах, і тому у країні довгий час зберігальсь жорстокі напівфеодальні способи експлуатації місцевого населення. Все це не могло не нагнітати соціального незадоволення.
В 1952 році в результаті державного перевороту на Кубі була встановлена диктатура Батісто, яка опиралася на армію та розгалужений бюрократичний апарат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Куба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок