Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Польський кримінально-процесуальний кодекс 1928 р. та його характеристика

Польський кримінально-процесуальний кодекс 1928 р. та його характеристика

Назва:
Польський кримінально-процесуальний кодекс 1928 р. та його характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,18 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Польський кримінально-процесуальний кодекс 1928 р. та його характеристика


Кримінальний процес є важливим чинником політичної та правової культури суспільства. Його засади та правові норми визначають рівень правової науки, ступінь захищеності прав і свобод особи, забезпечення правопорядку і законності. Судова практика дає можливість краще зрозуміти особливе значення і вплив кримінально-процесуального права на суспільні та соціальні процеси. На сучасному етапі питання становлення української державності, визначення стосунків між різними гілками влади (виконавчої, законодавчої, судової), утворення механізмів ринкового господарства та необхідності правового забезпечення функціонування всіх сфер життя, вивчення зразків та досвіду розвитку і функціонування кримінально-процесуальних процедур зарубіжних країн, зокрема міжвоєнної Польщі, набувають практичного значення.
Однак використання цього досвіду ускладнюється тим, що він недостатньо вивчений, опрацьований та висвітлений як у польській, так і в українській історіографії.
Праці польських юристів міжвоєнного періоду мають здебільшого характер коментарів Mogilnicki A., Rappaport E.S. Kodeks postкpowania karnego z ustawami dodatkowymi. – Warszawa, 1928; WusatowskiKwieciсski Z. Kodeks postкpowania karnego wraz z przepisami wprowadzaj№cymi i przepisami o postкpowaniu doraїnym.. – Krakуw, 1929; Angerman K., Nowotny J., Przeworski J. Komentarz do kodeksu postкpowania karnego. – Warszawa, 1930; Laniewski A., Sobolewski K. Kodeks postкpowania karnego. Wyd. 2. – Lwуw, 1933; Nisenson J., Siewierski M. Kodeks postкpowania karnego z komentarzem i orzecznictwem SN wraz z przepisami wprowadzaj№cymi, wykonawczymi i dodatkowymi. – Warszawa, 1933; Peiper L. Komentarz do kodeksu postкpowania karnego. Wyd. 3. – Krakуw, 1933. до польського кримінально-процесуального кодексу 1928 р. та фрагментарне висвітлення окремих проблем в юридичній польській та українській пресі. В цей період було підготовлено лише кілька досліджень провідних польських учених, які формально відтворювали положення кодексу, не визначаючи їхнього соціального змісту. Липитчук О., 2003
У польській історіографії повоєнного часу зазначена проблема висвітлювалась в узагальнюючих колективних працях з історії держави і права Польщі. Ці праці поглибили її вивчення, хоча й мали ухил до розгляду конкретної проблематики у бік теорії та історії держави і права в цілому.
Останніми роками вийшла низка підручників та посібників з історії держави і права Польщі, в яких автори систематизували законодавство, однак вони не містять нового матеріалу порівняно з попередніми виданнями. На цьому фоні виділяється праця краківського професора С. Плази, в якій автор окреслив основні проблеми у польському судочинстві і праві міжвоєнного періоду.
Отже, увага польських учених-юристів зосереджувалась переважно на систематизації правових норм, у тому числі і кримінально-процесуальної процедури. В той же час застосування засад та норм польського кримінально-процесуального кодексу 1929 р. в судовій практиці та її зміст потребують детального вивчення на підставі використання нових джерел, що є неодмінною основою для наукового аналізу та здобуття нових результатів.
Мета цієї статті ? дати оцінку польському кримінально-процесуальному кодексу 1928 р. та характеру його змін і доповнень; проаналізувати застосування його засад та норм в судовій практиці; виявити чинники, які впливали на кримінально-процесуальну практику судів.
Відроджена у 1918 р. Польська держава не дістала у спадщину єдиного кримінального законодавства. Майже до середини міжвоєнного періоду в Польщі залишалися чинними кримінальні процесуальні кодекси держав-окупантів, які характеризувалися як сучасні на той період. На колишній російській території чинним залишався російський закон кримінального процесу 1864 р.; на німецькій ? німецький кодекс кримінального процесу 1877 р.; на австрійській ? кримінальний процесуальний кодекс 1873 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Польський кримінально-процесуальний кодекс 1928 р. та його характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок