Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛІДЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ

ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛІДЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛІДЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК 343.1
Сич Василь Олексійович, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри історії та теорії держави і права Миколаївського державного гуманітарного університету ім. Петра Могили
ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛІДЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ
Проаналізовані умови функціонування слідчих апаратів. Запропоновані шляхи реформування досудового слідства. Надані рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення законодавства про створення і функціонування системи органів досудового слідства.
The functioning conditions of preliminary investigation were analyzed. The ways of the preliminary investigations were proposed. The recommendations and the propositions regarding the modernization of the legislation system of organization and functioning of the investigating agencies were given.
Вступ. Процес побудови правової держави в Україні вимагає демократичних перетворень у системі кримінального судочинства України. На даний час чи не найбільш гострою проблемою постає вдосконалення діяльності органів досудового слідства, які займають особливе місце в процесі судочинства України.
Слідчий апарат в нашій державі з кінця позаминулого століття і до нинішніх днів встиг побувати в структурі всіх державних правоохоронних органів у широкому їх розумінні.
Зміни, що відбувалися в нашому суспільстві протягом багатьох років, вимагали певної демократизації досудового слідства. Як відомо, тривала хвиля активних дискусій щодо реорганізації слідчого апарату, яка то періодично згасала, то знову повторювалась. Із прийняттям Основного Закону та підготовкою нового кримінально-процесуального законодавства сьогодні в Україні знову триває обговорення питання вдосконалення діяльності слідчого апарату в системі державних органів, що, безумовно, є надзвичайно важливим, проте висловлюється дуже мало кваліфікованих пропозицій фахівців стосовно пріоритетних засад правового статусу і функціонування самого інституту слідчих, що є пріоритетним і найефективнішим.
Суд сьогодні посідає провідне місце у вирішенні процесуального спору між двома рівноправними сторонами кримінального процесу. У зв'язку з цим певних змін зазнав правовий статус сторін: обвинувачення і захисту. Згідно зі ст.121 Конституції України на прокуратуру як сторону обвинувачення покладається виконання такої функції, як підтримання державного обвинувачення в суді, але позбавлено її загального нагляду та провадження досудового слідства. Значно розширено повноваження сторони захисту в кримінальному процесі. Якщо раніше захисник вступав у справу з моменту завершення її розслідування, то нині, як відомо, він бере участь на перших стадіях процесу, а досудове слідство залишається найконсервативнішим.
Зазначене вище дає право говорити про актуальну проблему у реформуванні слідчого апарату, яка потребує розв' язання на основі глибокого наукового дослідження та обґрунтування за здобутими достовірними знаннями про предмет пізнання.
В юридичній літературі значне місце відведено дослідженням проблем, які стосуються процесу розслідування, проведення слідчих дій, суті, змісту, форми і властивостей процесуальних рішень слідчого, перманентним суперечкам про передачу слідчого апарату від одного органу до іншого, створення окремого і незалежного агентства розслідувань, але недостатньо уваги приділяється пропозиціям щодо пріоритетних засад правового статусу і функціонального призначення самого інституту слідчих - звідки випливають його завдання, повноваження.
Проблеми реорганізації органів досудового слідства, удосконалення процесуального статусу слідчого досліджуються в ряді окремих статей В.Бахіна, В.Маляренка, Є.Макогона, Л.Ілько- вець, М.Коржанського, О.Литвака, В.Півненка, В.Поліщука, П.Коляди, Б.Романюка, О.Романова, В.Тертишника, А.Чернової, Н.Клименко, В.Лісіченка, М.Михеєнка, В.Берназа, Р.Бєлкіна, М.Салтевського та ін.
Проте в переважній більшості автори у своїх пропозиціях щодо реформування слідчого апарату і його місця в системі державних органів керуються професійною психологією, вироблення якої пов'язане з певною приналежністю чи суб'єктивною симпатією того чи іншого автора до тієї чи іншої правоохоронної структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛІДЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок