Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Представництво в касаційній інстанції

Представництво в касаційній інстанції

Назва:
Представництво в касаційній інстанції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,94 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Представництво в касаційній інстанції


Кримінально-процесуальний кодекс України передбачає, що у випадку незгоди з винесеним вироком представник може відстоювати інтереси особи, яку він представляє в касаційній інстанції. Завданням касаційного провадження кримінального судочинства є перевірка і обрунтованість вироку, ухвали суду і постанови судді, охорона прав та законних інтересів учасників процесу.
Предметом касаційного нагляду можуть бути вироки, ухвали і постанови суду, які ще не набрали законної сили.
У розгляді кримінальної справи касаційною інстанцією можуть брати участь усі особи, яким надано право на касаційне оскарження вироку, ухвали чи постанови, винесених у суді першої інстанції.
Отже, касаційне провадження – одна із стадій кримінального процесу, яка являє собою важливу форму нагляду за судовою діяльністю. Мета її – виявляти й усувати судові помилки і тим самим сприяти встановленню законності в судочинстві та успішній реалізації поставлених перед ним завдань.
Згідно з ст.347 КПК України, засуджений, його захисник й законний представник, а також потерпілий та його представник вправі оскаржити в касаційному порядку вирок суду, а цивільний позивач, цивільний відповідач і їхні представники вправі оскаржити вирок у частині, що стосується цивільного позову.
Важливою гарантією реалізації права на касаційне оскарження вироку, ухвали і постанови суду є своєчасне роз’яснення цього права кожному учаснику процесу, в тому числі законним представникам. Проте на практиці це не завжди застосовують щодо законного представника. Тому більшість касаційних скарг подають захисники, засуджені, потерпілі і зрідка – законні представники. Характерно, що законодавець має на увазі не просто роз’яснення прав учасників процесу, але й забезпечення можливості реального їх здійснення. Однак, щоб реалізувати право касаційного оскарження вироку, необхідно як мінімум виконання таких умов:
своєчасно вручити законним представникам засудженого (виправданого) копії вироку суду, а, якщо це необхідно, у перекладі на їхню рідну мову;
повідомити законних представників під час проголошення вироку про строки його оскарження;
ознайомити їх з усіма матеріалами справи, в тому числі з процесуальними документами, а також протоколом судового засідання;
ознайомити законних представників з поданням прокурора і скаргами інших учасників процесу. Якщо законний представник з поважних причин не присутній у судовому засіданні під час проголошення вироку, то його необхідно повідомити про це в письмовій формі і вручити копію вироку.
З погляду гарантій прав законних представників на оскарження вироку суду в касаційному порядку важливе значення має своєчасне повідомлення їх про порядок і строки оскарження вироку.
Законний представник вправі подати скаргу від свого імені, самостійно, на свій розсуд, висувати і обрунтовувати своє заперечення, з якими він не погоджується у вироку взагалі, чи в окремій його частині.
Оскільки законні представники вправі захищати не лише права і законні інтереси осіб, яких вони представляють, але й свої інтереси, зокрема, коли їх звинувачують у неправильних методах виховання неповнолітніх, то власний інтерес законного представника не збігається з інтересами особи, яку він представляє. Саме з цієї причини засуджений чи потерпілий не може відкликати касаційну скаргу свого законного представника або відмовитись від участі даного законного представника по справі.
Законний представник вправі оскаржити з тих чи інших мотивів і виправдувальний вирок.
Розглядаючи кримінальну справу в касаційній інстанції за скаргою законного представника, не можна погіршувати становище засудженого чи виправданого (ст.353 КПК).
Оскаржуючи вирок, законний представник повинен аргументувати свої твердження про незаконність, необрунтованість чи несправедливість вироку, неправильність шляхів дослідження доказів і висновків суду, закріплених в обвинувальному вироку. Водночас він може навести факти і докази, які свідчать про односторонність чи неповноту провадження досудового слідства, невідповідність викладених у вироку висновків суду, фактичним обставинам справи, про істотне порушення кримінально-процесуального закону тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Представництво в касаційній інстанції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок