Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ОСНОВНІ ВИДИ ДЕРЖАВНОГО УСТРОЮ.ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ

ОСНОВНІ ВИДИ ДЕРЖАВНОГО УСТРОЮ.ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ

Назва:
ОСНОВНІ ВИДИ ДЕРЖАВНОГО УСТРОЮ.ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,28 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
“ОСНОВНІ ВИДИ ДЕРЖАВНОГО УСТРОЮ.
ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ”


ПЛАН
Вступ
1. Основні види державного устрою, їх ознаки
2. Поняття і принципи державного устрою України
3. Розмежування компетенції України і АР Крим
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Відомо, що за формою державного устрою держави поді-ляються на дві групи — унітарні (прості) і федеративні (складні). Унітарною вважається держава, яка не має у своїй внутрішній структурі інших держав. Цікаво дослідити державний устрій України, оскільки до складу України входить Автономна Республіка Крим, що зумовлює повні особливості державного устрою нашої країни.
Україна як незалежна суверенна унітарна держава про-йшла складний шлях від існування її у складі Федерації (СРСР) до утворення власної унітарної держави. Які особливості притаманні державному устрою сучасної України, які інші держави світу мають схожі риси державного устрою. Спробую це дослідити в даному рефераті.
Основні види державного устрою, їх ознаки
Виділяють наступні форми державного устрою: унітарну державу та федерацію.
Унітарна держава — це проста єдина держава, частинами якої є адміністративно-територіальні одиниці, що не мають суверенних прав
Федерація — це складова союзна держава, частинами якої є державні утво-рення, що мають суверенні пра-ва.
Основні ознаки унітарної держави (Україна, Болгарія, Поль-ща, Франція, Велика Британія, Італія, Швеція, Норвегія, Фін-ляндія, Греція, Іспанія, Нідерланди, Португалія, Камбоджа, Лаос, Таїланд, Японія, Китай та ін.):
1) єдина конституція (конституції прийняті в більшості кра-їн світу);
2) єдина система вищих органів державної влади — глава держави, уряд, парламент, юрисдикція яких поширюється на іериторію усієї країни;
3) єдине громадянство і єдина державна символіка;
4) єдина система законодавства і єдина судова система;
5) адміністративно-територіальні одиниці не можуть мати будь-яку політичну самостійність;
6) в міжнародних відносинах виступає одноособово. Частини унітарної держави мають різні назви: в Україні — області, у Польщі — воєводства, в Англії — графства, в Італії — провінції.
Деякі унітарні держави (Велика Британія, Грузія, Данія, Із-раїль, Іспанія, Італія, Португалія, Україна, Фінляндія, Шрі-Ланка) включають автономні утворення (адміністративні автономії). В Україні — це Автономна Республіка Крим. Такі держави нази-вають децентралізованими унітарними державами або унітарними державами з елементами федералізму. Вони відрізняються від централізованих унітарних держав, у яких на чолі місцевих орга-нів влади перебувають призначені з центру посадові особи, кот-рі підкоряють собі місцеві органи самоврядування. У децентра-лізованих унітарних державах місцеві органи влади обираються населенням і мають право самостійно вирішувати більшість пи-тань місцевого життя. У них автономії мають внутрішнє само-врядування, як правило, у сфері адміністративної діяльності. Вони можуть користуватися певною самостійністю й у сфері законо-давства. У такому разі закони приймаються парламентом авто-номії в межах своєї компетенції (головним чином у порядку де-легування йому законодавчих повноважень центральним зако-нодавчим органом у випадках, передбачених конституцією).
Унітарна держава (від франц. unitaire, від лат. unitas — єдність) — форма державного устрою, за якого територія держави поділяється на адміністративно-територіальні оди-ниці (області, провінції, департаменти), а в деяких випадках у складі території можуть бути автономні утворення. Тобто унітарна держава — єдине централізоване утворення, до складу якого не входять інші держави. Звідси розрізняють дві форми унітарних держав — просту і складну.
У простій унітарній державі утворюються лише адмі-ністративно-територіальні одиниці, у складній, поряд з адмі-ністративно-територіальними одиницями, існують і певні ав-тономні територіальні утворення (яскравий приклад – Україна).
Залежно від ступеня централізації розрізняють цен-тралізовані, децентралізовані та відносно централізовані уні-тарні держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОСНОВНІ ВИДИ ДЕРЖАВНОГО УСТРОЮ.ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок