Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Теоретико-правові засади та система принципів управління в органах прокуратури України

Теоретико-правові засади та система принципів управління в органах прокуратури України

Назва:
Теоретико-правові засади та система принципів управління в органах прокуратури України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,08 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Теоретико-правові засади та система принципів управління в органах прокуратури України


Визначення наглядових пріоритетів, що диктуються конкретною обстановкою в суспільстві й інші обставини можуть впливати на організаційний статус органів прокуратури, відповідно і принципи управління піддаються певним змінам внаслідок динамічних процесів державотворення та переходу до утвердження в державі демократичних цінностей.
Ступінь наукової розробки проблеми. Дослідження змісту та системи принципів організації та управління в органах держави та прокуратурі проводили в різний час такі вчені як: Петров Г.І., Склепенков І.М., Авєрін Ю.П., Аверьянов В.Б., Атаманчук Г.В., Школик А. та інші, в тому числі серед дослідників приципів організації управління в органах прокуратури слід відзначити таких, як: Клівер І.Я., Литвак О., Шумський П. Зокрема ними підкреслюється залежність ролі принципів державного управління від знань, уміння і дій суб’єктивного фактора зумовлює організацію з боку державних органів цілеспрямованої роботи з пошуку засобів, що створюють реальні передумови для відповідного і повного вираження закладених у кожному принципі його регулюючих можливостей [10, c.186]. З метою удосконалення управління, організації та посилення контролю виконання в органах прокуратури України, підвищення впливу організуючого чинника на ефективність прокурорсько-слідчої діяльності, Генеральним прокурором України видано наказ "Про основні принципи управління, організації роботи та критерії ефективності роботи органів прокуратури України" [4]. В даному наказі зроблена чергова спроба накреслити на основі принципів організації та діяльності прокуратури, закріплених у Конституції України та Законі України "Про прокуратуру" основні проблеми управління. Безпосереднього їх переліку при цьому уникнули, що цілком логічно, оскільки дані принципи не є власне правилами, аксіомою, а закономірностями самого управління, ґрунтуються на об’єктивних закономірностях розвитку прокуратури як інституту держави, на знанні і використанні цих закономірностей.
Мета статті. Мета ж дослідження принципів управління в органах прокуратури – на основі визначення їх поняття, видів, системи та особливостей їх правового регулювання накреслити головні проблеми й основні тенденції щодо їх врегулювання. Перегляд системи принципів управління в органах прокуратури, що має власні традиції та стереотипи організації та функціонування, має базуватись та здійснюватись із визначення її сталої, незмінної основи з урахуванням нових принципів побудови державної влади в Україні, нових структурних та функціональних елементів (підходів, методів, форм, функцій), які поступово здобувають своє місце в органах прокуратури України як управлінській системі.
Виклад основного матеріалу дослідження. Принцип (від латинського "prіncіpіum" – першооснова, основа) як поняття теорії відображає в системі державного управління закономірності, відносини, взаємозв’язки між її елементами [7, c.186]. Принципи синтезують і відбивають об’єктивність законів суспільного розвитку, характерні риси практики управління [9, c.16]. На відміну від об’єктивних законів принципи залежать від свідомості людей, від пізнання ними діючих законів природи і суспільства. Принципи як продукт логічного мислення лише відбивають об’єктивні закони у свідомості.
На основі принципів організується процес управління, тобто науково обґрунтоване впровадження дій для здійснення управлінських функцій, вибору методів і прийомів управлінського впливу [10, c.78]. Принципи управління забезпечують інтеграцію окремих видів управлінської діяльності в різних підрозділах системи управління, взаємну їх погодженість і загальне спрямування на реалізацію вироблених цілей. На основі принципів управління створюється єдиний комплекс управлінської діяльності [3, c.16].
Нормативне (у законодавстві) закріплення принципів державного управління вносить велику конкретність і стійкість в управлінські відносини, дозволяє об’єктивніше судити про те, хто і що конкретно повинен робити для реалізації даних принципів, гарантує суворе їх додержання [7, c.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Теоретико-правові засади та система принципів управління в органах прокуратури України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок