Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Ухвала, вирок (постанова) апеляційного суду, їх зміст.

Ухвала, вирок (постанова) апеляційного суду, їх зміст.

Назва:
Ухвала, вирок (постанова) апеляційного суду, їх зміст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Ухвала, вирок (постанова) апеляційного суду, їх зміст.

 


1. Зміст ухвали апеляційного суду.
Ухвала апеляційного суду складається із вступної, описово-мотивувальної і резолютивної частин, у яких має бути зазначено:
1) місце і час постановлення ухвали;
2) назва і склад суду, що постановив ухвалу;
3) особи, які брали участь у розгляді справи в засі-данні апеляційної інстанції;
4) зміст вироку (постанови);
5) особа, яка подала апеляцію;
6) суть апеляції;
7) короткий виклад пояснень осіб, які брали участь у засіданні;
8) аналіз доказів, досліджених під час повного або часткового судового слідства, проведеного апеляційним су-дом, та докладні мотиви прийнятого рішення;
9) результати розгляду справи.
При залишенні апеляції без задоволення в ухвалі апеляційного суду мають бути зазначені підстави, через які апеляцію визнано необгрунтованою.
При скасуванні або зміні вироку (постанови) в ухвалі повинно бути зазначено, які статті закону порушено та в чому саме полягають ці порушення або необґрунтованість вироку (постанови).
Повертаючи справу на додаткове розслідування або на новий судовий розгляд, апеляційний суд повинен зазна-чити в ухвалі обставини, які належить з'ясувати. Одно-часно суд може вказати, які слідчі дії для з'ясування цих обставин необхідно виконати.
Ухвала апеляційного суду — це рішення вищестоящого суду стосовно законності й обґрунтованості вироку, ухвали, по-станови, що перевіряються в апеляційному порядку.
Ухвала апеляційного суду повинна відповідати тим же вимогам, що і вирок суду першої інстанції, тобто бути законною і обґрунтованою. Ухвала складається в нарадчій кімнаті.
В ухвалі передбачені три частини: вступна, описово-моти-вувальна і резолютивна.
Закриваючи справу, апеляційний суд вказує підстави за-криття з посиланнями на конкретні статті (частини, пункти статей) закону.
Вирок, ухвала і постанова апеляційного суду постановляють-ся у нарадчій кімнаті. Вони складаються одним із суддів, який брав участь у їх постановленні.
Ухвала повинна бути підписана суддями, що брали участь у розгляді справи в апеляційному порядку. Непідписання ухвали хоча б одним із суддів є істотним порушенням вимог кри-мінально-процесуального закону, що тягне за собою скасування ухвали.
Якщо складання вироку (ухвали) вимагає значного часу, апе-ляційний суд вправі оголосити тільки резолютивну частину, од-нак не пізніше п'яти діб з дня оголошення резолютивної части-ни має бути складений, підписаний і оголошений учасникам апеляційного провадження повний текст рішення, про що вка-зується в резолютивній частині проголошеного вироку (ухвали).
Закон передбачає право судді на окрему думку при постановленні рішення апеляційним судом, яка викладається в письмо-вому вигляді у нарадчій кімнаті, але оголошенню не підлягає. Окрема думка судді приєднується до справи.
2. Вирок (постанова) апеляційного суду.
Апеляційний суд скасовує вирок суду першої інстанції і постановляє свій вирок у випадках:
1) необхідності застосування закону про більш тяжкий злочин чи збільшення обсягу обвинувачення, за умови, що засудженому було пред'явлено обвинувачення у вчиненні такого злочину чи у вчиненні злочину в такому обсязі і від цього обвинувачення він захищався в суді першої інстанції;
2) необхідності застосування більш суворого покарання;
3) скасування необгрунтованого виправдувального ви-року суду першої інстанції;
4) неправильного звільнення засудженого від відбуття покарання.
Скасування вироку суду першої інстанції і постанов-лений вироку апеляційним судом у випадках, передба-чених частиною першою цієї статті, допускається лише за умови, що в апеляції прокурора, потерпілого чи його представника ставилось питання про скасування вироку саме з цих підстав.
Вирок суду повинен бути правильним по суті і по формі. Форма — це спосіб, мова його змісту і послідовність викладення.
Вирок має бути викладений у такій формі, щоб переконував, що прийняте судом рішення — єдино можливе і правильне. Наспіх і неохайно складений вирок може викликати сумнів у його законності та обґрунтованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ухвала, вирок (постанова) апеляційного суду, їх зміст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок