Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Досудове розслідування (загальні положення)

Досудове розслідування (загальні положення)

Назва:
Досудове розслідування (загальні положення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Досудове розслідування (загальні положення)
Суть, завдання і значення стадії досудового розслідування.
Форми досудового розслідування: дізнання і досудове слідство, їх співвідношення.
Поняття, значення і види підслідності.
Види дізнання. Поняття і значення дізнання в розслідуванні кримінальних справ.
Діяльність органу дізнання у справах про злочин, що не є тяжким.
Діяльність органу дізнання у справах про тяжкий та особливо тяжкий злочин. Поняття невідкладних слідчих дій, підстави їх провадження органом дізнання.
Досудове слідство як основна форма досудового розслідування. Органи досудового слідства. Повноваження слідчих МВС і податкової міліції.
Початок і місце досудового слідства. Розслідування кримінальних справ групою слідчих.
Підстави і порядок об'єднання справ в одне провадження. Виділення справ в окреме провадження.
Строк провадження слідства, підстави і порядок його продовження. Обчислення строку розслідування.
Процесуальні форми взаємодії слідчого й органу дізнання. Використання даних оперативно-розшукових заходів при провадженні досудового слідства. Роль начальника органу внутрішніх справ і начальника слідчого підрозділу в організації взаємодії слідчого й органу дізнання.
Додержання принципів кримінального процесу в стадії досудового розслідування. Законність в стадії досудового розслідування. Всебічне, повне та об'єктивне дослідження обставин справи.
Обов'язок встановлення в процесі розслідування причин і умов, які сприяли злочину. Внесення подань щодо їх усунення.
Окремі доручення слідчого.
Обов'язок задоволення клопотань, які мають значення у справі.
Роз'яснення і забезпечення прав осіб, які беруть участь у справі.
Недопустимість розголошення даних досудового розслідування.
Застосування науково-технічних засобів при розслідуванні злочинів: фотографування, кінозйомки, відеозапису тощо. Процесуальне оформлення застосування науково-технічних засобів.
Форма і зміст процесуальних документів, що складаються при провадженні досудового розслідування.Оскарження дій особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора. Строки і порядок розгляду скарг на дії органів розслідування.
Нагляд прокурора за виконанням законів у стадії досудового розслідування.
Слідчі дії
Поняття, види і система слідчих дій. Вимоги, які пред'являються до порядку провадження і процесуального оформлення слідчих дій. Слідчі дії, що проваджуються тільки з дозволу суду. Слідчі дії, що проваджуються тільки з санкції прокурора. Гарантії захисту прав і свобод людини при провадженні слідчих дій. Допустимість засобів примусу лише в випадках крайньої необхідності.
Огляд, Поняття і види огляду. Підстави для провадження огляду. Учасники огляду. Процесуальний порядок провадження та оформлення огляду. Застосування науково-технічних засобів при огляді. Огляд місця злочину, приміщення, людей, трупа, тварин, предметів, документів. Взаємодія слідчого й експерта при огляді місця події.
Ексгумація трупа, порядок її проведення і процесуальне оформлення.
Освідування. Поняття, підстави і процесуальний порядок освідуван-ня. Участь судово-медичного експерта і лікаря в освідуванні. Гарантії прав особи при освідуванні. Форми документування освідування. Форма і зміст протоколу освідування.
Допит. Поняття допиту. Порядок виклику на допит. Місце і час допиту, загальні правила допиту. Процесуальний порядок допиту свідка і потерпілого, оформлення його результатів. Права свідка та їх забезпечення при допиті. Допит обвинуваченого і підозрюваного. Процесуальне оформлення відмови особи від давання показань.
Затримання, Поняття, підстави і мотиви затримання. Процесуальний порядок затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочину. Форма і зміст протоколу затримання. Особи, наділені правом затримання. Повідомлення прокурору про затримання. Повідомлення родичів про затримання. Права й обов'язки затриманого. Підстави і порядок звільнення затриманих. Відмінність затримання як міри процесуального
примусу від запобіжного заходу взяття під варту і від адміністративного затримання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Досудове розслідування (загальні положення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок