Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Теорія держави та права у Франції

Теорія держави та права у Франції

Назва:
Теорія держави та права у Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,48 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Теорія держави та права у Франції


План


1. Політична ситуація у Франції
Панівними станами у Франції були дворянство і духовенство. Дворянство одержувало із селян прибутки у вигляді різного роду повинностей, а само було звільнене від податей.
Духовенство офіційно вважалось першим станом і також було звільнене від сплати податей, від військового постою та мало багато інших привілеїв. Між тим, нижче дворянство і духовенство існувало за інших умов і ледве зводило кінці з кінцями. Решта населення входила до третього, податного і непривілейованого стану.
Складним будо становище і міського населення. Право торгівлі належало відкупникам, які могли торгувати лише певною продукцією у певних місцях. Штучно стримувався розвиток ремесла цеховою регламентацією.
Становище селян і більшої частини міського населення породило революційну ситуацію, яка посилювалась під впливом нової ідеології, яку започаткували “енциклопедисти” – Дідро, Д”Аламбер, Гольбах, Гельвецій.
Інша течія, яка зародила новий шлях це – фізіократи, які виходили з положення, що в економіці, як і в інших сферах життя, існує “природний порядок”, в основі якого лежить повна свобода економічної діяльності і панування приватної власності.Треба пригадати народження у той же час теорії про “природні права”, які має людина від народження, яка зародилася майже у той час.
Ідеї французьких просвітителів суттєво впливали на хід революції і на організацію суспільного життя країни.
Французька державна скарбниця була пустою. Половина доходів йшла на виплату державних боргів. Король намагався ввести нові податі, але вищі судово-адміністративні установи (парламент) не реєстрували королівські укази, вказуючи, що тільки Генеральні штати можуть вводити нові податі.
Монтеск”є (1689-1755 рр.) у своєму “Дусі законів” висунув теорію про громадянські свободи, яких, на його думку, можна досягти через розподіл влади. Розрізняючи владу троякого виду – законодавчу, виконавчу і судову. Він для забезпечення політичної свободи вимагав, щоб кожен вид влади перебував у руках окремої державної установи.
Жан-Жак Руссо (1712-1788 рр.) у міркуванні “Про походження нерівності” стверджує, що у первісному стані люди були рівні і тільки завдяки цивілізації запанувала нерівність. Причиною нерівності, на його думку, є приватна власність. Тому він ідеалізує дрібну власність, закликає знищити товарно-грошовий обіг.
У Конституції для о. Корсики Руссо поставив вимогу: 1) знищити приватну торгівлю і передати її до рук держави; 2) замінити податі натуральними внесками і панщиною, видавати жалування чиновникам продуктами; 3) регулювати землеволодіння встановленням максимуму земельної власності і обов”язковим розподілом землі при успадкуванні.
Завершальним етапом Установчих зборів було прийняття Конституції 3 листопада 1791р. Першу її частину складала “Декларація прав людини і громадянина”, а друга включала положення про вищі органи влади.
У Конституції стверджувалось, що народ здійснює свою владу шляхом “делегування” законодавчої влади Національним зборам, виконавчої – королю, судової – обраним народом суддям.
“Закон є вираженням загальної волі. Усі громадяни, особисто або через своїх представників, мають право брати участь у виданні законів”, - говорилося у “Декларації прав людини і громадянина”. Між тим Конституція поділяла всіх громадян на “активних” і “пасивних”. Останні були усунені від участі у політичному житті, і тільки “активні” брали участь у виборах депутатів, а також усіх муніціпальних чиновників. “Активний” громадянин мав відповідати слідуючим вимогам: бути французом, віком не меньше 25 років, мати протягом року постійне місце проживання, платити податок, що дорівнює трьохденному заробітку, не бути слугою, бути внесеним у списки національної гвардії, прийняти присягу.
2. Цивільний кодекс
Проголосивши свободу, відкинувши всі форми диктату короля і феодалів над економікою, на практиці, в умовах зростаючої економічної кризи франзуцька революція йшла від одного жорстокого контролю за ринком до іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Теорія держави та права у Франції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок