Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Народні засідателі і присяжні.

Народні засідателі і присяжні.

Назва:
Народні засідателі і присяжні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Народні засідателі і присяжні.
Відповідно до ч.4 ст.124 Конституції України “Народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних”. Участь народу у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних є одним із принципів кримінально-процесуального права.
Народні засідателі.
Народні засідателі є громадянамиУкраїни, які у випадках, визначених процесуальним законом, вирішують у складі суду справи разом із професійними суддями, забезпечуючи безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
Хто затверджує списки народних засідателів?
Список народних засідателів затверджується відповідною місцевою радою за поданням голови місцевого суду.
Кого включають до списків народних засідателів?
До списку включаються у кількості, зазначеній у поданні голови суду, громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція даного суду, та відповідають вимогам, які ставляться до народних засідателів і дали згоду бути народними засідателями.
Кого включають до списків народних засідателів місцевого військового суду і ким затверджується цей список?
До цього списку включаються у кількості, зазначеній у поданні голови суду, військовослужбовці гарнізону, які відповідають вимогам, що ставляться до народних засідателів. Затверджує список народних засідателів місцевого військового суду за поданням голови цього суду начальник відповідного гарнізону.
На який термін затверджуються списки народних засідателів?
Списки народних засідателів затверджуються на строк чотири роки і переглядаються у разі необхідності, але не рідше, ніж два роки.
Вимоги, які ставляться до народних засідателів.
Народним засідателем може бути громадянин України,який досяг 25-річного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду (ч.1 ст. 67 ЗУ “Про судоустрій від 7.02.00р.)
Випадки, визначені процесуальним законом, коли народні засідателі вирішують у складі суду справи разом із професійними суддями?
Кримінальні справи про злочини, за які законом передбачена можливість призначене покарання у виді довічного позбавлення волі, в усді першої інстанції розглядаються судом у складі двох суддів і трьох народних засідателів, які приздійсненні правосуддя користуються всіма правами.(ч.3 ст.17 КПК).
Присяжні
Присяжними визнаються громадяни України, які, у випадках передбачених кримінально-процесуальним законодавством, залучаються до здійснення правосуддя, забезпечуючи безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя. (ч.1 ст.68 ЗУ“Про судоустрій”).
Як формується список присяжних і хто включається до цих списків?
Список присяжних за поданням голови апеляційного суду формується на підставі списків виборців комісією, склад якої затверджується відповідно Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, головою обласної ради, Київським та Севастопольським міськими головами. До складу комісії повинні входити уповноважені представники суду, органів юстиції та відповідної ради. До списків присяжних включаються громадяни, які постійно проживають на території відповідної області і відповідають вимогам. Список присяжних затверджується рішенням відповідної ради.(ч.3 ст.68 ЗУ“Про судоустрій”).
Як формується список присяжних апеляційних військових судів і хто включається до цих списків?
Списки присяжних апеляційних військових судів за поданням голів цих судів формуються з числа військовослужбовців, рекомендованих зборами військових частин та військових установ військових гарнізонів, розташованих на території, на яку поширюється юрисдикція апеляційного військового суду. Від кожного гарнізону до списку присяжних включаються від п'ятнадцяти до двадцяти військовослужбовців, які відповідають вимогам, які ставляться до присяжних. Список присяжних апеляційного військового суду затверджується рішенням відповідної ради, на території якої розташований гарнізон.(ч.4 ст.68 ЗУ“Про судоустрій”).
На який термін затверджуються списки присяжних?
Списки присяжних затверджуються строком на чотири роки і переглядаються кожних два роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Народні засідателі і присяжні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок