Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Повернення справи апеляційним судом прокурору, на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд

Повернення справи апеляційним судом прокурору, на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд

Назва:
Повернення справи апеляційним судом прокурору, на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Повернення справи апеляційним судом прокурору, на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд

 


1. Скасування вироку (постанови) з поверненням справи прокурору, на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.
Апеляційний суд скасовує вирок (постанову) і повер-тає справу на додаткове розслідування у випадках:
1) коли під час дізнання чи досудового слідства були допущені такі істотні порушення кримінально-процесуаль-ного закону, які виключали можливість постановлення вироку чи постанови;
2) якщо є підстави для застосування кримінального закону про більш тяжкий злочин, обвинувачення у вчи-ненні якого засудженому не пред'являлось, якщо з цих підстав була подана апеляція прокурора чи потерпілого або його представника;
3) якщо є підстави для застосування кримінального закону, який передбачає більш тяжке на відміну від встановленого досудовим слідством суспільно небезпечне діян-ня, у справах про застосування примусових заходів медич-ного або виховного характеру;
4) якщо при апеляційному розгляді справи встанов-лено таку однобічність або неповноту дізнання чи досудо-вого слідства, які не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Апеляційний суд скасовує вирок (постанову) і повер-тає справу на новий судовий розгляд в суд першої інстан-ції, якщо при розгляді справи в суді першої інстанції були допущені такі істотні порушення кримінально-процесуального закону, які виключали можливість постановлення вироку чи постанови, зокрема, порушення, зазначені в пунктах 2, 3, 4, 6—10, 13 частини другої статті 370 КПК України.
Скасовуючи вирок (постанову), апеляційний суд не має права вирішувати наперед питання про доведеність чи недоведеність обвинувачення, достовірність або недостовірність доказів, переваги одних доказів над іншими, засто-сування судом першої інстанції того чи іншого криміналь-ного закону та покарання.
Апеляційний суд вправі скасувати вирок (постанову) і повернути справу на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд у частині обвинувачення, залишивши в решті судове рішення без зміни, за умови, що це обви-нувачення мало самостійну кримінально-правову кваліфікацію і може бути розглянуто в окремому провадженні.
У разі скасування вироку (постанови) внаслідок пору-шень, допущених при розгляді справи в суді, справа направляється для нового розгляду до суду, який поста-новив вирок, але в іншому складі суддів.
У разі скасування вироку (постанови) з поверненням справи на додаткове розслідування, справа надсилається прокурору через суд, який постановив вирок (постанову).
Вказівки суду, який розглянув справу в апеляційному порядку, є обов'язковими для органів дізнання і досу-дового слідства при додатковому розслідуванні і суду пер-шої інстанції при повторному розгляді справи.
Рішення про скасування вироку (постанови) і повернення справи на додаткове розслідування або новий судовий розгляд апеляційний суд приймає в залежності від того, де було до-пущене порушення закону, що стало підставою для скасування судового рішення, і в якій стадії це порушення може бути усунуто.
Істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону. (ст. 370 КПК). Успішне розслідування кримінальних справ значною мірою залежить від дотримання органами досу-дового слідства, прокурорами і судами норм, що регламентують порядок судочинства і створюють реальні гарантії повного, все-бічного і об'єктивного дослідження обставин справи.
Будь-яке відхилення від вимог процесуальних правил, пору-шення закону підриває авторитет правосуддя і є недопустимим, однак обов'язкове скасування вироку законодавець пов'язує лише із істотними порушеннями, тобто такими, «які перешко-дили чи могли перешкодити суду повно та всебічно розглянути справу і постановити законний, обґрунтований і справедливий вирок або постанову» (ч. 1 ст. 370 КПК). На практиці порушен-ня визнаються істотними тоді, коли ними обмежені права і за-конні інтереси учасників процесу і ці обставини вплинули або могли вплинути на правильність розгляду справи, або законність і обгрунтованість вироку поставлені під сумнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Повернення справи апеляційним судом прокурору, на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок