Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адвокат як захисник інтересів сторони на стадіях апеляційного та касаційного оскарження рішення суду

Адвокат як захисник інтересів сторони на стадіях апеляційного та касаційного оскарження рішення суду

Назва:
Адвокат як захисник інтересів сторони на стадіях апеляційного та касаційного оскарження рішення суду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Адвокат як захисник інтересів сторони на стадіях апеляційного та касаційного оскарження рішення суду
Апеляційне провадження має давню історію. Його суть, у найбільш загальному вигляді, полягає в тому, що на відміну від судочинства у касаційній інстанції, законність і обґрунтованість вироків перевіряється шляхом перегляду справи порядком, подібним до суду перших інстанцій. Суд же в касаційній обґрунтовує своє рішення за результатами вивчення матеріалів кримінальної справи.
В апеляційній інстанції перевіряється правильність встановлення фактичних обставин, а також застосування кримінально-процесуального закону. В касаційній інстанції досліджується правильність застосування матеріального й процесуального закону.
Апеляційним провадженням є розгляд справи в апеляційному суді за апеляційною скаргою учасника апеляційного оскарження рішень суду є конституційною засадою судочинства в Україні. Відповідно до ст. 347 КПК апеляція може бути подана на вироки, ухвалені місцевими судами, які не набули чинності; на постанови про застосування примусових заходів виховного та медичного характеру, на ухвали місцевому суду про закриття справи або направлення її на додаткове розслідування; на окремі ухвали та постанови місцевих судів, передбачені КПК.
Якщо апеляцію подає захисник, то до неї додається стільки копій, щоб їх можна було вручити всім учасникам судового розгляду, інтересів яких стосується апеляція.
За загальним правилом апеляційна скарга подається адвокатом через суд, який постановив рішення протягом 15 діб з моменту проголошення вироку, ухвали, постанови.
Перш ніж приступити до написання апеляційної скарги захисник має вирішити такі питання:
якщо він бере участь по справі в судовому засіданні, слід з’ясувати у засудженого його ставлення до подачі апеляційної скарги. Тут можуть бути декілька ситуацій.
Коли засуджений згідний з вироком і не має наміру оскаржувати його, хоча захисник переконує, що вирок незаконний і є надія на певний успіх в апеляційній інстанції. В теорії і практиці немає єдиної думки як бути захисникові. Одні стверджують, що захисникові слід таки підготувати апеляційну скаргу, ознайомити з нею клієнта і взяти від нього заяву про небажання подавати апеляційну скаргу. На мою думку захисник має право подати апеляційну скаргу, навіть у випадку коли засуджений не бажає оскаржувати вирок суду.
У законі зазначено, що підозрюваний, обвинувачений, підсудний і засуджений вправі у будь-який момент процесу відмовитися від послуг захисника, а тому, коли після вироку суду засуджений повідомляє захисникові, що він не хоче оскаржувати такий вирок, то цим самим стверджує, що з цього моменту він відмовляється від послуг цього захисника.
Етап підготовки захисника до складання апеляційної скарги складається з певних організаційно-правових дій. Найперше, захисник ознайомлюється з текстом вироку. Наступним кроком у діях захисника буде вивчення матеріалів кримінальної справи, якщо він не буру участь у судовому засідання, або вивчення додаткових матеріалів, що можуть з’явитися вже після винесення вироку. Вивчити ці винесення захисник, ще раз звертається до судової практики, спеціальної літератури. Щоб скласти добре мотивовану апеляційну скаргу, вимагається досконале володіння нормами матеріального права, знання постанов Пленуму Верховного Суду України і відповідної категорії справ, судової практики, обізнаність із науковими розробками з даної проблеми провідних вчених. Лише після цього захисник приступає до написання апеляційної скарги.
Форма, стиль і спосіб написання апеляційної скарги в кожного захисника свої. Все залежить від характерних особливостей властивих захисникові, від практичного досвіду. Водночас ст. 350 КПК встановлює лише певні вимоги щодо змісту апеляційної скарги.
Зокрема в апеляції зазначається:
назва суд, якому адресується апеляція;
особа, яка подає апеляції;
вирок, ухвала чи постанова, на які подається апеляція, і назва суду який їх постановив;
прохання особи, яка подала апеляцію;
перелік документів, які додаються до апеляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Адвокат як захисник інтересів сторони на стадіях апеляційного та касаційного оскарження рішення суду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок