Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Захист прав та законних інтересів цивільного позивача в кримінальному судочинстві (питання судової практики)

Захист прав та законних інтересів цивільного позивача в кримінальному судочинстві (питання судової практики)

Назва:
Захист прав та законних інтересів цивільного позивача в кримінальному судочинстві (питання судової практики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,19 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Захист прав та законних інтересів цивільного позивача в кримінальному судочинстві (питання судової практики)


Стаття 55 Конституції України зазначає, що права і свободи людини та громадянина захищаються судом. Зокрема, має право звернутися за захистом до суду особа, якій злочином заподіяна майнова шкода, причому вона може зробити це як у порядку цивільного судочинства, так і кримінального. Особа, яка зазнала матеріальної шкоди від злочину, вправі при провадженні у кримінальній справі пред’явити до обвинуваченого або до осіб, що несуть матеріальну відповідальність за дії обвинуваченого, цивільний позов, який розглядається судом разом з кримінальною справою (ст.28 КПК України). Ця особа набуває правового статусу цивільного позивача після визнання її такою постановою органу, що проводить дізнання, слідчого, прокурора, судді чи ухвалою суду (ст.50 КПК України).
Закон (п.7 ст.32 КПК) відносить до учасників процесу певне коло осіб, в яке входить цивільний позивач. Визнання цивільного позивача учасником процесу є суттєвим для характеристики його правового становища. Правове становище визначає його правовий статус як суб’єкта, за яким держава визнає зацікавленість у певному результаті справи, наділяючи цивільного позивача правами, зміст і обсяг яких дають можливість активно і особисто (а також через представника) здійснювати захист своїх законних інтересів.
Законність реалізації інтересів цивільного позивача визначається не лише засобами і методами, до яких він вдається, але й цілями, до яких він прагне. Метою реалізації прав цивільного позивача є його кінцевий законний інтерес, що вміщує рішення, яке відповідає закону і об’єктивній дійсності, та висновок про матеріальну відповідальність обвинуваченого або особи, котра несе таку відповідальність за дії останнього.
З огляду на те, що між законними інтересами і суб’єктивними правами цивільного позивача є безпосередній зв’язок, який виявляється в їх співвідношенні як цілі і засобу, можна класифікувати права цивільного позивача. У першу групу увійдуть права позивача, які виступають передумовами, створюють підрунтя для досягнення кінцевого законного інтересу (право подавати цивільний позов, просити орган дізнання, слідчого і суд про вжиття заходів щодо забезпечення заявленого ним позову, ознайомлюватися з матеріалами справи з моменту закінчення попереднього слідства, а у справах, в яких попереднє слідство не провадилось, – після віддання обвинуваченого до суду, знати про строки і порядок принесення касаційної скарги).
Безпосередньо досягненню законного інтересу цивільного позивача служать такі його права, як подавати докази, заявляти клопотання, давати пояснення, брати участь у дослідженні доказів і в судових дебатах, які становлять другу групу прав.
До третьої групи суб’єктивних прав цивільного позивача треба віднести ті права, за допомогою яких позивач домагається усунення як власне порушень, що можуть негативно вплинути на його кінцевий законний інтерес, так і причин, що можуть викликати такі порушення (право заявляти відводи, подавати скарги на дії особи, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора, судді і суду, а також подавати скарги на вирок або ухвали суду в частині, що стосується цивільного позову).
Невід’ємною частиною правового статусу цивільного позивача є його обов’язки, в які входить: з’являтися на вимогу особи, що проводить дізнання, слідчого, прокурора, судді і суду; пред’являти всі необхідні документи, пов’язані з цивільним позовом; підкорятись розпорядженням судді (головуючого) і не порушувати порядок під час судового засідання.
Щоб реалізація правового захисту законних інтересів цивільного позивача була реальною, необхідна певна система умов і засобів забезпечення цих інтересів, серед яких значне місце посідають юридичні, зокрема кримінально-процесуальні, гарантії.
Юридичні кримінально-процесуальні гарантії слід розглядати як передбачені законом засоби захисту прав та законних інтересів особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Захист прав та законних інтересів цивільного позивача в кримінальному судочинстві (питання судової практики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок