Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Регламентація процесуального порядку примусового одержання зразків для експертного дослідження

Регламентація процесуального порядку примусового одержання зразків для експертного дослідження

Назва:
Регламентація процесуального порядку примусового одержання зразків для експертного дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,70 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Регламентація процесуального порядку примусового одержання зразків для експертного дослідження
Кримінально-процесуальне право нашої держави поступово зазнає позитивних змін у питаннях, що стосуються належного забезпечення прав і свобод людини. Зокрема суттєво удосконалено інститут захисту прав підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, інститут реабілітації осіб, що постраждали від незаконних дій правоохоронних органів, інститут захисту учасників кримінального судочинства тощо.
Важливі зміни до Кримінально-процесуального кодексу внесені Законом України від 21.06.01 року „Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України”, яким змінено та доповнено понад 100 статей [1].
Така тенденція дає надію на перспективи досягнення нашим кримінально-процесуальним законодавством загальновизнаних світових стандартів.
Проте, як свідчить практика, темпи удосконалення форм і методів злочинної діяльності іноді випереджають розвиток законодавства, яким регулюється порядок боротьби зі злочинністю [ 2, с. 7-11]. Тому кримінально-процесуальне право залишається в переліку галузей, що підлягають першочерговому суттєвому реформуванню.
Метою цієї статті є дослідження питань, пов’язаних з необхідністю належної регламентації процесуального порядку примусового одержання зразків для експертного дослідження під час провадження у кримінальних справах.
В процесуальній науці питання, пов’язані з примусом у кримінальному процесі, постійно знаходяться в полі зору вітчизняних та зарубіжних процесуалістів. Зокрема, окремим аспектам даної проблеми приділяли увагу у своїх працях такі вчені, як М.С. Алєксєєв, Г.М. Вєтрова, А.Я. Дубінський, З.З. Зінатулін, Є.Г. Ковалєнко, З.Ф. Коврига, В.М. Корнуков, В.Т. Маляренко, М.М. Міхеєнко, І.Л. Пєтрухін, М.В. Савіцький, С.М. Стахівський, М.С.Строгович, В.М. Тертишник, М.А. Чельцов, С.А. Шейфер, В.П. Шибіко та ін.
Передбачені кримінально-процесуальним законодавством примусові заходи досить різноманітні за своєю природою. Одні застосовуються для отримання доказів, інші для забезпечення прийнятих по справі рішень, ще інші для забезпечення явки осіб до органів, що проводять розслідування справи.
Важливим процесуальним засобом досягнення завдань судочинства є примусове одержання зразків для експертного дослідження. Проте слід зазначити, що в практичній діяльності існують проблеми, пов’язані з застосуванням законодавства, що регламентує дану примусову дію.
Одержання зразків для експертного дослідження широко застосовується у практичній діяльності правоохоронних органів поряд з такими слідчими діями, як допит свідка, потерпілого, обвинуваченого, обшук, виїмка тощо. Однак на відміну від переважної більшості засобів, що передбачені для отримання доказів, ця процесуальна дія недостатньо регламентована чинним кримінально-процесуальним законодавством, що викликає неоднозначне тлумачення низки положень закону як теоретиками, так і практичними працівниками.
Не маючи можливості в рамках статті розглянути весь аспект проблем застосування примусового одержання зразків для експертного дослідження, ми зупинимось лише на окремих положеннях, що стосується даного питання.
Слід зауважувати, що в деяких підручниках і навчальних посібниках взагалі відсутній матеріал, який розкриває порядок проведення цієї процесуальної дії [3; 4].
Одержання зразків для експертного дослідження регламентовано статтею 199 Кримінально-процесуального кодексу України, якою передбачено, що слідчий у разі потреби має право винести постанову про вилучення або відібрання зразків почерку та інших зразків, необхідних для експертного дослідження [5].
У вітчизняній юридичній літературі трапляються випадки застосування терміну „отримання зразків для порівняльного дослідження”, що, на наш погляд, не є ідентичним за своїм процесуальним значенням терміну „одержання зразків для експертного дослідження” [6, с. 677]. Така ситуація значною мірою зумовлена наслідком впливу законодавства Російської Федерації та наукових робіт російських вчених.
У відповідності до ч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Регламентація процесуального порядку примусового одержання зразків для експертного дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок