Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання, які вирішуються судом у стадії виконання вироку, та порядок їх вирішення

Питання, які вирішуються судом у стадії виконання вироку, та порядок їх вирішення

Назва:
Питання, які вирішуються судом у стадії виконання вироку, та порядок їх вирішення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,38 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Питання, які вирішуються судом у стадії виконання вироку, та порядок їх вирішення
У стадії виконання вироку виникає ряд проце-суальних питань, які вимагають судового вирішення. Роз-глянемо їх.
А. Питання, які виникають у процесі звернення вироку до виконання.
1. До таких питань насамперед належить відстрочка виконання вироку. Вона може бути застосована щодо засуджених до позбавлення волі або до виправних робіт при наявності однієї з встановлених кримінально-процесуальним законом (ст. 405 КПК) підстав, а са-ме: а) тяжкої хвороби, яка перешкоджає відбуванню по-карання, — до його видужання; б) вагітності засудженої на момент виконання вироку — на строк не більше одного року; в) наявності у засудженої малолітніх дітей — до досягнення дитиною трирічного віку; г) коли негайне відбуття покарання може потягти за собою винятково тяжкі наслідки для засудженого або його сім'ї через особливі обставини (пожежа, стихійне лихо, тяжка хво-роба або смерть єдиного працездатного члена сім'ї) — на строк, встановлений судом, але не більше одного року з Дня набрання вироком законної сили.
Пленум Верховного Суду України в постанові від 21 грудня 1990 року «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні пи-тань, пов'язаних з виконанням вироків» роз'яснив судам, Що перелік виняткових обставин, перелічених в п. 4 ст. 405 КПК, не є вичерпним, і суд може визнати такими підставами й інші обставини, які свідчать про те, що негайне відбуття покарання може спричинити виключно тяжкі наслідки для засудженого та його сім'ї.
Проте відстрочка виконання вироку в зв'язку з ,наяв-ністю перелічених підстав не допускається щодо: особ-ливо небезпечних рецидивістів; осіб, засуджених за особ-ливо небезпечні злочини проти держави; осіб, засуд-жених за інші тяжкі злочини до позбавлення волі на строк не менше п'яти років.
У процесі звернення вироку до виконання суд вправі надати засудженому відстрочку або розстрочку сплати штрафу, коли він не має можливості сплатити його не-гайно, але не більше як на один рік.
Відстрочку виконання вироку, передбачену ст. 405 КПК, не слід змішувати з відстрочкою виконання, яка може бути надана засудженому до позбавлення волі на підставі ст. 46 КК. В останньому випадку відстрочка виступає кримінально-правовим засобом виправлення і перевиховання осіб, які вперше засуджені до позбавлення волі на строк до трьох років, і питання про неї обгово-рюється судом під час постановлення вироку, в суді ж воно і вирішується. Але звільнення від відбуття покарання такого засудженого при дотриманні ним належної поведінки та виконання покладених обов'язків (випробу-вальних умов) або, навпаки, приведення вироку до реаль-ного виконання у разі недотримання цих умов вирішується судом у процесі фактичного виконання ви-року.
2. В процесі звернення вироку до виконання вирішу-ється судом питання про застосування давності виконан-ня обвинувального вироку щодо особи, засудженої до смертної кари (ч. З ст. 49 КК). Воно вирішується в залежності від ступеня збереження суспільної небезпеки засудженим. Крім того, судом вирішується ще питання про неприведення до виконання вироку, повністю або в частиш засудження за діяння, караність якого на момент звернення до виконання була усунена нововиданим кримінальним законом (ч. 6 ст. 404, ст. 405 КПК).
Б. Питання, які вирішуються судом у процесі фак-тичного (реального) виконання вироку.
1. Про застосування умовно-дострокового звільнення від покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м'яким (ст. 52, 53 КК, ст. 407 КПК). Це питання розглядається суддею районного (міського) суду за міс-цем відбування покарання засудженим за спільним по-данням органу, що відає виконанням покарання, і спос-тережної комісії або служби у справах неповнолітніх при виконкомі місцевої Ради народних депутатів (державній адміністрації). Коли йдеться про умовно-дострокове звіль-нення осіб, умовно засуджених до позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці й умовно звільнених з місць позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, то це питання вирішується за спільним поданням адміністрації і громадських організацій за місцем роботи засудженого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Питання, які вирішуються судом у стадії виконання вироку, та порядок їх вирішення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок