Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Вбивство через необережність за кримінальним кодексом України 2001 року

Вбивство через необережність за кримінальним кодексом України 2001 року

Назва:
Вбивство через необережність за кримінальним кодексом України 2001 року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Вбивство через необережність за кримінальним кодексом України 2001 року


Згідно із ст.3 Конституції України, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Компетентні органи держави зобов’язані дбати про надійний захист цієї найвищої цінності всіма наявними засобами і в тому числі кримінально-правовими. Зрозуміло, що ефективність такої діяльності компетентних органів держави прямо залежить від належного наукового забезпечення розробки її теоретичних і практичних проблем.
Юридичний аналіз будь-якого складу злочину, передбаченого в Особливій частині КК України, здійснюється, як відомо, шляхом дослідження його елементів: об’єкта, об’єктивної сторони, суб’єкта і суб’єктивної сторони.
В теорії кримінального права переважає позиція вчених, згідно з якою об’єктом злочину є суспільні відносини, що охороняються нормами кримінального закону. Об’єкти злочину мають "горизонтальну" і "вертикальну" класифікації. "Вертикальна" класифікація, прихильником якої є і український законодавець, включає загальний, родовий і безпосередній об’єкти 1. Тричленна "вертикальна" класифікація об’єктів злочину уперше була запропонована В.Д. Меньшагіним 2, с.27. Вона знайшла широку підтримку в науці кримінального права. Щоправда, Б.С. Нікіфоров зробив застереження, що тричленна "вертикальна" класифікація об’єктів злочину не може бути визнана універсальною для всіх груп злочинів, що в низці випадків може бути двочленна і чотиричленна "вертикальна" класифікація об’єктів злочину 3, с.112-114. М.Й. Коржанський при цьому відстоює чотиричленну класифікацію об’єктів: загальний, родовий, видовий, безпосередній 4, с.123-124. Поряд з цим наявні й інші точки зору. Так П.С. Матишевський і Є.В. Фесенко, підтримуючи "вертикальну" тричленну класифікацію об’єктів, вважають, що об’єктом злочину є не "якісь абстрактні суспільні відносини, а конкретні людські, суспільні або державні цінності". Такими цінностями вони визначають: а) суб’єктів суспільних відносин; б) блага, якими людина наділена як член суспільства; в) суспільні блага. Важливе значення при цьому відводиться предметам – речам, коштовностям та іншим матеріальним об’єктам, які, на їхню думку, сприяють з’ясуванню механізму можливого заподіяння шкоди названим цінностям 5, с.124-129.
Важливо зазначити, що ця концепція сягає своїми коріннями аж до кінця ХІХ – початку ХХ століть, коли вона була започаткована представниками соціологічної та класичної шкіл права. Приміром, М.С. Таганцев вважав об’єктом злочинного діяння норму права, охоронюваний цією нормою інтерес життя, який може реалізуватися, зокрема, через права і блага. При цьому правоохоронюваними інтересами можуть бути: особа і її блага – життя, тілесна недоторканність, особисті почуття, честь, володіння чи користування відомими предметами зовнішнього світу та ін. Чимало сучасних вчених-криміналістів також підтримують дану концепцію 6, а Г.П. Новосьолов вважає, що назрів час сказати про чітко вимальовану в юридичній літературі тенденцію до негативної оцінки визнання суспільних відносин об’єктом злочину 7, с.43. Представник цієї наукової течії А.В. Пашковська дійшла до висновку, що об’єктом злочину є охоронювані кримінальним законом соціально значимі цінності, інтереси, блага, на які посягає особа, що вчиняє злочин, і яким внаслідок вчинення злочинного діяння заподіюється чи може бути заподіяна істотна шкода 8, с.202. Така позиція вчених видається малообгрунтованою. Відомо, що наукові поняття відіграють роль інструментів наукового дослідження та правозастосування і їх заміна доцільна лише тоді, коли доведена неспроможність цих понять виконувати такі функції, чого стосовно поняття об’єкта як охоронюваних кримінальним законом суспільних відносин у працях названих учених немає. Отже, використання для визначення об’єкта злочину поняття "суспільні відносини", як видається, не може оцінюватися як некоректне 9, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вбивство через необережність за кримінальним кодексом України 2001 року

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок