Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Першопочатковий етап розслідування грабежів та розбійних нападів

Першопочатковий етап розслідування грабежів та розбійних нападів

Назва:
Першопочатковий етап розслідування грабежів та розбійних нападів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Першопочатковий етап розслідування грабежів
та розбійних нападів


ПЛАН
Криміналістична характеристика і класифікація грабежів та розбійних нападів
Обставини, які підлягають доведенню
Слідчі ситуації і завдання розслідування
Тактика першопочаткових слідчих дій
Криміналістична характеристика і класифікація грабежів та розбійних нападів
Термін “криміналістична характеристика злочинів” з'явився в криміналістицы порівняно недавно, однак одержав визнання ведучих вчених-криміналістів і міцно ввійшов в арсенал наукового апарата криміналістики.
Вперше вислів «криміналістична характеристика злочинів» було запропоновано А.Н. Колесніченко Белкин Р.С. Курс криминалистики. В 3 т. Т. 3: Криминалистические средства, приеми и рекомендации. М.: Юристъ, 1997. С. 306. . У різних літературних джерелах сутність криміналістичної характеристики злочинів виражається неоднозначно, в окремих випадках – недостатньо повно і точно.
По своїй природі криміналістична характеристика злочинів є інформаційною моделлю, яка представляє опис властивостей та істотних ознак злочину, що знаходять відображення в реальній дійсності. У якості її методологічної основи виступає теорія відображення, а також теоретичні положення криміналістики, досягнення теорії інформації, логіки, психології й інших наук.
Отже, криміналістична характеристика – це система даних про криміналістично значимі ознаки визначеного виду чи групи злочинів утримуючі закономірні зв'язки між ними і служить для побудови і перевірки криміналістичних версій. Балугина Т.С. Криминалистика. Общие положения методики расследования преступлений. Лекции. КубГУ 2002-2003 г.
До елементів криміналістичної характеристики злочинів криміналісти відносять:
поширеність злочинного діяння;
особливості виявлення і виявлення злочинів, що мають порівняно загальний характер;
механізм следоутворення;
загальні типові ознаки, обставини й інші характерні риси визначеного виду злочинних діянь; Ермолович В.Ф. Криминалистическая характеристика преступлений. Мн.: Амалфея, 2001. С. 304.
типові ознаки визначеного виду злочину;
безпосередній предмет злочинного зазіхання, умови охорони його від зазіхання; Ермолович В.Ф. Криминалистическая характеристика преступлений. Мн.: Амалфея, 2001. С. 304.
характеристику типових ситуацій даного виду злочинів, типових матеріальних слідів злочину, що можуть мати значення речовинних доказів, найбільш ймовірних місць їхнього виявлення, схованок, злочинних навичок, злочинних зв'язків; Там же
особливості способу здійснення суспільно небезпечного діяння;
обставини зробленого суспільно небезпечного діяння;
особливості безпосереднього предмета злочинного зазіхання;
особливості особистості потерпілого; Там же
дані про матеріальні сліди злочину;
способи здійснення і приховання злочину;
механізмі здійснення злочину тощо.
Даючи криміналістичну характеристику грабежам і розбійним нападам необхідно приділити увагу наступним моментам. Склади цих злочинів із криміналістичної точки зору мають багато загального, що дозволяє дати їхню узагальнену характеристику. Їх поєднує відкритий спосіб викрадення майна, застосування насильства чи погрози насильством (різного ступеня небезпеки для грабежу і розбою), а також ряд інших обтяжуючих відповідальність обставин (з незаконним проникненням у чи житло інше сховище, неодноразово, зроблене групою осіб по попередній змові й ін.). Відмінним від грабежу служить така обтяжуюча обставина, як застосування при розбої зброї чи предметів, які були використані як зброя.
Відкритий характер і зухвалість здійснення цих злочинів, та враження, які вони роблять на потерпілих і очевидців, обумовлюють значний суспільний резонанс, чому сприяє і відносно низьке розкривання грабежів і розбоїв.
Предмети зазіхання дуже різноманітні, але найбільше часто викрадаються гроші, золоті вироби, коштовності, хутра, одяг, відеоапаратура, комп'ютерна техніка, радіотехніка й інші коштовні речі, предмети, а також вино-горілочні вироби та цінні продукти.
На відкритій місцевості злочинці найчастіше діють групами, заздалегідь чекаючи кого-небудь на малоосвітлених вулицях, пустирях, у парках, на лісових дорогах і стежинах і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Першопочатковий етап розслідування грабежів та розбійних нападів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок