Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правова інтеграція: загальнотеоретична характеристика

Правова інтеграція: загальнотеоретична характеристика

Назва:
Правова інтеграція: загальнотеоретична характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,92 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Правова інтеграція: загальнотеоретична характеристика


У статті аналізуються основні стадії та способи правової інтеграції, висвітлюються проблеми правового уніформізму.
Ключові слова: правова інтеграція, правова адаптація, правова гармонізація, правовий уніформізм.
Найбільш очевидним проявом змін на сучасному етапі розвитку людства є глобалізація, яка характеризується набуттям всесвітніх (універсальних) ознак у значної кількості соціальних відносин та зростанням і поглибленням взаємодії між державами та іншими суб’єктами в межах держав.
Глобальним процесом є і регіоналізація, яка пов’язана зі структуруванням певного геопростору як цілого. Якісно вищим етапом регіоналізації є інтеграція.
Поняття "інтеграція" прийшло на зміну поняттю "міжнародне співробітництво" (яке не відображало сутності нових явищ) і розуміється як вихід за межі співробітництва аж до утворення єдиної структури, що відзначається наддержавними ознаками.
Правова інтеграція є різновидом інтеграційних процесів, що ґрунтуються на засадах об’єднання частин у єдине ціле.
Низка проблем правової інтеграції у контексті західноєвропейських інтеграційних процесів висвітлювалися у працях В. Забігайла, Л. Ентіна, А. Капустіна, С. Кашкіна, У. Лукашука, М. Мікієвича, В. Муравйова, М. Марченка, А. Татама, А. Толстухіна, Б. Топорніна та ін. Проте малодослідженими залишаються питання щодо стадій та способів правової інтеграції, правової адаптації, правового уніформізму.
Призначенням правової інтеграції є об’єднання національних правових систем (у межах міждержавних) у єдиний геоправовий простір. Цей процес має комплексний характер та складається із декількох стадій: 1) поглибленої взаємодії та узгодження засад формування міждержавної правової системи; 2) наближення національних правових систем до міждержавної шляхом попередньої адаптації внутрішньодержавного законодавства до правових стандартів цієї системи; 3) входження національних правових систем до міждержавної та остаточна правова адаптація у межах єдиного правового простору.
На першій стадії поглиблюється співробітництво національних правових систем, визначаються їхні особливості, можливості узгодження дій, усунення перешкод їхньої взаємодії, однакової нормативно-правової регламентації тих чи інших відносин або більшості з них. Визначення попередніх умов, що свідчать про об’єктивну можливість об’єднання держав, унаслідок чого вони можуть задовольняти потреби та інтереси, які не спроможні реалізувати через національну систему, дає підставу для організаційних дій щодо формування міждержавно-правової системи. На цій стадії відбувається узгодження головних правових засад функціонування такої системи з універсальними міжнародними принципами та нормами.
На стадії наближення національних правових систем, зокрема до регіональних міждержавних правових систем, здійснюється попередня адаптація, яка є процесом досягнення правових вимог, необхідних для входження в міждержавну правову систему і які є обов’язковою передумовою визнання держави учасницею відповідної організації. Відбувається пристосування внутрішньодержавного законодавства до правових стандартів, які містяться в джерелах міжнародного права, насамперед у міжнародно-правових договорах, укладених державами-учасницями.
Отже, правова адаптація має важливе значення не тільки для ефективності інтеграційних процесів, але й для досягнення взаємоузгоджених відносин у межах єдиного правового поля. Для удосконалення цих процесів важливе значення має правильне застосування відповідних інтеграційних способів.
Стадія входження національних правових систем до міждержавних об’єднань передусім характеризується, дотриманням установлених процедур вступу в об’єднання, а після набрання статусу його члена – взяттям і виконанням всіх зобов’язань, передбачених для членів відповідного об’єднання. На цій стадії повинна відбутися повна адаптація національної правової системи до правового поля міждержавного об’єднання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Правова інтеграція: загальнотеоретична характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок