Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Земельне та аграрне право землі сільськогосподарського призначення як об’єкт правового регулювання

Земельне та аграрне право землі сільськогосподарського призначення як об’єкт правового регулювання

Назва:
Земельне та аграрне право землі сільськогосподарського призначення як об’єкт правового регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Земельне та аграрне право землі сільськогосподарського призначення як об’єкт правового регулювання


Проведення земельної реформи, перехід до ринкових відносин, законодавче закріплення багатоманітності форм власності і розширення можливостей використання земель сільськогосподарського призначення зумовило необхідність перегляду низки теоретичних позицій стосовно правового режиму земель сільськогосподарського призначення та правового положення суб’єктів прав на них.
Сьогодні ці питання є актуальними і стають предметом багатьох наукових досліджень представниками різних галузей права. Однак земля, незалежно від того, об’єктом яких відносин вона стає, одночасно є й природним об’єктом з визначеними біохімічними та фізичними властивостями [1, c. 49]. Тому й загальні риси речових прав [2, с. 193] поширюються на землю із суттєвими обмеженнями, особливо коли це стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, для яких встановлено особливий правовий режим використання.
Правовий режим земель сільськогосподарського призначення є найбільш неоднорідним та багатогранним, порівняно з правовим режимом інших категорій земель. Питання правового режиму земель загалом і їх окремих категорій досліджено в працях Г.А. Аксьоненка, Л.С. Дембо, Б.В. Єрофєєва, І.О. Іконіцької, М.І. Краснова, М.І. Козиря, О.С.Є.Н. Колотінської, Г.Д. Клюкіна, А.П. Павлова, І.В. Павлова, В.В. Петрова, В.Л. Мунтяна, І.Є. Середи, Н.В. Стороженка, Я.Я. Страутманіса, Н.А. Сиродоєва, Н.Т. Осіпова, Н.І. Титової, Л.П. Фоміної, Ю.С. Шемшученка, Н.В. Яковлєва та ін.
Найбільш повне дослідження правового режиму земель сільськогосподарського призначення, в контексті орних земель, належить В.В. Янчуку, який під їх правовим режимом розуміє встановлений системою правових норм оптимальний і єдиний порядок необхідної поведінки суб’єктів земельних правовідносин, спрямований на дотримання винятково цільового, раціонального і по-господарськи бережливого використання орних земель, що наділені специфічними і властивими лише їм ознаками (системність обробітку ґрунтів, використання під посіви сільськогосподарських культур і т.д.) [3, с. 11].
За умов проведення земельної та аграрної реформ правовий режим земель сільськогосподарського призначення став значно багатшим, змінилися його юридичні акценти. Як зазначає Н.І. Титова, ці землі стали не лише об’єктом вкладення праці, а й капіталу через те, що виникли різноманітні форми власності на них, у тому числі і приватна власність. Крім цього, ці землі вперше було включено в сферу підприємництва, тобто діяльності, що безпосередньо пов’язана з цілеспрямованим одержанням прибутку [4, с. 6].
Традиційно прийнято вважати, що земля в сільському господарстві функціонує в двох якостях: як територіальна умова і як основний засіб виробництва. Згідно із ст. 22 ЗК України [5] землями сільськогосподарського призначення визнаються ті, які надані для виробництва сільськогосподарської продукції, розміщення відповідної виробничої інфраструктури або землі, призначені для цих цілей. Вони не є однорідними за своїми агрофізичними властивостями та характером використання, адже не будь-які землі підлягають сільськогосподарському використанню, а лише придатні для цих цілей і навпаки, не будь-які придатні для сільськогосподарських потреб землі можуть використовуватися як землі сільськогосподарського призначення. Так, в заповідних зонах не може проводитись товарна сільськогосподарська діяльність. Тому Земельний кодекс України, на відміну від земельних кодексів 1971 та 1990 рр., у визначенні структури сільськогосподарського земельного фонду країни виділив такий критерій, як вид сільськогосподарських угідь. За цим критерієм землі сільськогосподарського призначення поділяються на сільськогосподарські та несільськогосподарські угіддя.
Згідно із ст.  ЗК України до сільськогосподарських угідь відносять землі, які використовуються як основний засіб сільськогосподарського виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Земельне та аграрне право землі сільськогосподарського призначення як об’єкт правового регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок