Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове становище особистого селянського господарства.

Правове становище особистого селянського господарства.

Назва:
Правове становище особистого селянського господарства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Правове становище особистого селянського господарства.
 


План.
1.Поняття і ознаки особистого селянського господарства.
2.Правовий режим майна особистого селянського господарства.
3. Правовий режим земельних ділянок, які надаються для ведення особистого селянського господарства.
Поняття і ознаки особистого селянського господарства .
Особисте селянське господарство громадян – це особлива форма господарсько-трудової діяльності сімейного об’днання, заснованого на приватній власності на землю, рухоме і нерухоме майно з застосуванням особистої праці з метою виробництва сільськогосподарської продукції для задоволення своїх сімейних матеріальних і побутових потреб.
Особисте селянське господарство виступає в якості складової частини суспільного сільськогосподарського виробництва і є додатковим джерелом прибутків сім’ї.
Особисте селянське господарство слід відрізняти від підприємницької сільськогосподарської діяльності, яку здійснює селянське (фермерське) господарство.Суб’єктами підприємницької діяльності, як фізичні особи, є громадяни, які не пов’язані з трудовими і членськими відносинами з сількогосподарськими підприємствами. Особистим селянським господарством займаються працівники сільського господарства, інші громадяни, які здійснюють господарсько-трудову діяльність в суспільному виробництві.
Особистим селянським гоподарством займаються робітники сільського гоподарства, інші громадяни, які проживають в селі і здійснюють господарсько-трудову діяльність в особистому селянському господарстві в вільний час від роботи в суспільному виробництві.
Особисте сільське господарство характеризується такими ознаками:
а) вироблена учасниками цього господарства продукція використовується, насамперед, для власного споживання, тобто вона носить споживчий характер. Проте, лишки цієї продукції (продукти своєї праці ) власники особистих селянських господарств мають право реалізувати заготівельним організаціям споживчої кооперації, на ринку та ін.
б) це форма виробництва, яка грунтується на приватній власності на землю, на рухоме і нерухоме майно і на особистій праці;
в) особисте селянське господарство довнює суспільне виробництво , – має підсобний характер, є додатковим (а не основним ) джерелом прибутків.
Особисте селянське господарство громадян має чітко визначену земельну, майнову правосуб’єктність, що визначає його особливість.
Правовий режим майна особистого селянського господарства.
Особисте селянське господарство – це сімейно-трудове об’єднання, в основу відносин між його членами покладено право приватної власності, майнові відносини, що складаються в ньому між подружжям та іншими членами сім’ї, і регулюються ЦК України, Законом «Про власність», кодексом України «Про шлюб та сім’ю” ,Земельним кодексом України ,шлюбним контрактом, укладеним подружжям, та іншим чинним законодавством. Відповідно до ст. 22 Кодексу України “Про шлюб та сім’ю” майно дружини і чоловіка належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлене шлюбним контрактом. Це положення відображає і Постанова Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 1995 р. “Про захист права приватної власності”.
Право спільної сумісної власності розповсюджується і на відносини з приводу майна, яке придбане внаслідок суспільної праці членів сім’ ї, а також майна, придбаного внаслідок спільної праці громадян, що об’єдналися для спільної діяльності, якщо це закріплено в угоді і не передбачене нею інше, а саме, право спільної часткової власності.
Чинне законодавство визначає коло об’єктів, що можуть бути у приватній власності громадян. Оскільки в основі особистого селянського господарства лежить приватна власність, то згідно ст. 13 Закону “Про власність” у його власності може бути таке майно: житлові будинки, квартири господарські будівлі, дачі, садові будинки, предмети домашнього господарства, сільськогосподарська техніка і механізми, продуктивна і робоча худоба, земельні ділянки, насадження на них, вироблена подукція, транспортні засоби, грошові кошти, акції, інші ціні папери, а також інше майно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правове становище особистого селянського господарства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок