Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Які завдання покладено на Прокуратуру України?

Які завдання покладено на Прокуратуру України?

Назва:
Які завдання покладено на Прокуратуру України?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,08 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Які завдання покладено на Прокуратуру України?
Прокуратура України (від лат. “procuro” – піклуюся, забезпечую, попереджую) – єдина, суворо централізована система державних органів, на які Конституцією покладені важливі державні завдання, а саме: підтримання державного обвинувачення у суді; представництво інтересів держави або громадянина в суді у випадках, передбачених законом; нагляд за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян (ст. 121).
Поряд із цим на період до введення у дію законів, що регулюють діяльність державних органів щодо контролю за дотриманням законів, та до сформування системи досудового слідства Прокуратура продовжує виконувати (відповідно до чинного законодавства) нагляд за дотриманням і застосуванням законів усіма органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами (так званий загальний нагляд) та попереднє слідство у кримінальних справах (п. 9 розділу ХV “Перехідні положення”).
Прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, якого за згодою з Верховною Радою України призначає Президент України. Строк повноважень Генерального прокурора України – 5 років. Генерального прокурора України звільняє з посади Президент України. Верховна Рада України може висловити недовіру Генеральному прокуророві. У такому разі неминуча його відставка з посади.


СИСТЕМА ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ
(станом на 1.09.1996 р.)

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Які завдання покладено на Прокуратуру України?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок