Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Норми, правила та законодавче забезпечення рекламної діяльності за кордоном

Загрузка...

Норми, правила та законодавче забезпечення рекламної діяльності за кордоном

Назва:
Норми, правила та законодавче забезпечення рекламної діяльності за кордоном
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
Норми, правила та законодавче забезпечення рекламної діяльності за кордоном


Державне й суспільне регулювання рекламного бізнесу існувало вже давно. Однак найбільшого розвитку воно набуло наприкінці XX століття. Зростання життєвого рівня в економічно розвинутих краї-нах потребувало адекватного зростання вимог до бізнесу взагалі та до рекламної діяльності зокрема.
Основное джерело нормативного забезпечення рекламного бізне-су становлять громадські некомерційні утворення, які є однією з форм саморегулювання суспільства. До них належать асоціації рек-ламістів, що створені в США, ФРН, Франції та інших країнах. Є та-ка асоціація і в Україні.
Американська асоціація рекламних агенцій (АААА) об'єднує понад 400 фірм, має понад 1000 відділень в США та близько 400 в інших країнах. Вона була ініціатором розробки таких нормативних документів, як «Стандарти на послуги, що надаються рекламними агенціями», «Стандарти діяльності рекламних агенцій», «Творчий кодекс», «Етичний кодекс реклами в період політичних кампаній», «Типові форми контрактів на розміщення реклами».
Крім того, нині існують такі міжнародні неурядові організації, як Міжнародна торговельна палата. Міжнародний союз асоціацій рекла-модавців, Міжнародна організація з «паблік рілейшнз». Міжнародний союз ярмарків, Європейська асоціація підприємств прямої реклами.
Особливу роль відіграє Міжнародна торговельна палата, яка роз-робила такі кодекси маркетингової діяльності:*
Міжнародний кодекс маркетингових досліджень;*
Міжнародний кодекс просування товарів («сейлз промоушн»);*
Міжнародний кодекс «дірект мейл» та продажу товарів поштою;*
Міжнародний кодекс практики прямого продажу.
Особливо важливе значення має Міжнародний кодекс рекламної практики, який регламентує етичні стандарти, що ними повинні ке-руватися всі, хто має відношення до реклами: рекламодавці, вироб-ники реклами, рекламні агенції та засоби масової інформації.
Кодекс уперше був прийнятий ще в 1937 році, а потім перероб-лявся в 1949, 1955, 1966, 1973, 1986 роках з метою «забезпечення справедливого балансу між інтересами бізнесу та покупця».
Спочатку Кодекс використовувався лише як інструмент самоди-сципліни рекламодавців та рекламістів. Він був обов'язковим для виконання всіма учасниками Міжнародного союзу асоціацій рекла-модавців, Міжнародної торговельної палати та інших міжнародних організацій з питань рекламного бізнесу, якщо ці країни та окремі фірми були асоційованими членами таких організацій. Однак нині він використовується і в судовій практиці, а також при розробці на-ціональних стандартів реклами з метою забезпечення уніфікації ви-мог до торгівлі «на благо покупців та всього людства» (Міжна-родний кодекс рекламної практики, с. 3).
Кодекс складається з 19 статей, що розкривають такі питання:*
сфера використання Кодексу;*
способи використання Кодексу;*
визначення;*
основні принципи;*
норми;*
спеціальні постанови;*
правила щодо реклами, спрямованої на дітей.
Згідно з Кодексом до норм рекламної діяльності належать бла-гопристойність, чесність, правдивість, захист прав особистості, по-силання на докази та свідчення незаінтересованих осіб, можливість чіткої ідентифікації рекламного послання, гарантування безпеки ко-ристування товаром, заборона підриву або незаконного використан-ня доброго імені (репутації) конкуруючої фірми чи особи, а також використання порівнянь з метою введення в оману та інших методів недобросовісної конкуренції. Крім того, рекламне звернення не мо-же імітувати рекламні послання інших фірм.
Міжнародний кодекс рекламної практики містить такі обов'яз-кові норми рекламної діяльності:*
рекламне послання не може мати текстів або зображень, що суперечать прийнятим у суспільстві правилам благопристойності;*
рекламне послання не може зловживати довірою покупця, ко-ристуватися його недосвідченістю або браком фахових знань. Воно не може залякувати, грати на різних забобонах, підтримувати най-меншу дискримінацію покупців за расовими, релігійними чи стате-вими ознаками;*
рекламне послання має бути правдивим, тобто воно не може мати таких тверджень або зображень, які прямо чи опосередковано, тим чи іншим способом могли б увести покупця в оману.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Норми, правила та законодавче забезпечення рекламної діяльності за кордоном

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок