Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Важливе рішення в регулюванні земельних відносин

Загрузка...

Важливе рішення в регулюванні земельних відносин

Назва:
Важливе рішення в регулюванні земельних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,00 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
“Важливе рішення в регулюванні земельних відносин”
Вирішення спірних питань.
Беручи до уваги та вивчаючи Закон України “Про місцеве самоврядування”, Земельний кодекс України, на мою думку діяльність органів місцевого самоврядування здійснені земельних відносин в деякій мірі не є правомірною по розпорядженні землею (по закріпленню основи цільового призначення).
За час перебування на посаді сільського голови я зустрівся з матеріалами попереднього погодження.
Наведу конкретний приклад. На території нашого села знаходиться та видобуває, одна з українських компаній, нафту. Земельна ділянка на якій знаходиться установки та допоміжні споруди для видобутки сировини, належать до лісового фонду, але за межами населеного пункту. Ця земля в 1996 році була дана в оренду на довгостроковий термін – 25 років рішенням обласної ради, тому що земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту. Тепер у мене виникає питання, чому не внести зміни до Земельного кодексу, щоб сільський голова та сільська рада контролювала за цільовим використанням землі, за отримання та встановлення плати за оренду землі, відповідно до ст. 96 Земельного кодексу України. Я уважаю, що вся територія села, а не лише територія населеного пункту, повинна бути підконтрольна сільській чи селищній раді. Всі господарства та підприємства, які знаходяться на даній території платять земельний податок до місцевого бюджету, але договір про оренду землі чомусь сільська чи селищна рада не дає своїх рішень, тільки на земельні ділянки в межах населеного пункту.
Своїм рішенням сільська чи селищна рада повинна встановлювати межі села, щоб вона могла здійснювати свої повноваження по врегулюванню земельних відносин та надходження коштів до місцевого бюджету. Деякі закони Земельного кодексу суперечать законам “Про місцеве самоврядування”. В такому випадку сільська чи селищна рада не в повній силі може виконувати власні та делеговані повноваження.
Орендні відносини сільських та селищних рад з орендарями.
Оренда землі – одне з найкращих цільових використань земель запасу, що знаходяться на території громади. Земельні ділянки, які раціонально використовуються дають прибутки не тільки підприємствам, але й сільським чи селищним радам. Ці кошти можна використати на покращення та добробуту села, громади. Але й у цій важливій справі, є також недоліки.
Перше, що не вистачає в сільських радах постійного і підпорядкованого раді інженера-землевпорядника. Набагато б покращилася робота, коли б в кожній сільській чи селищній раді працював працівник земельного відділу, тому що основним і одним із перших питань на сесіях ради є земельні питання.
На майбутнє я вірю в те, що Кабінет міністрів прийме відповідне рішення для покращення роботи органів місцевого самоврядування. про діяльність місцевого самоврядування у здійсненні земельних відносин можна багато аналізувати прогреси і проблеми. Також важливим питанням є те, що краще б було, щоб всі земельні питання вирішували на засіданнях виконавчого комітету. Відповідно до закону України “Про місцеве самоврядування” виконком сільської чи селищної ради засідає раз у місяць, а скликання сесії не менш як 1 раз у три місяці. Також усім відомо, що земельні питання найголовніші у роботі сільського голови та місцевої ради. В загальному майже всі питання чи звернення до місцевої ради, пов’язані з землею: розподіл землі, надання в тимчасове користування чи договір про оренду, спірні питання, надання чи вилучення земельної ділянки. Тому на допомогу сільському голові у вирішення цих чи інших земельних питаннях завжди потрібна допомога інженера-землевпорядника та місцевої ради. Ці всі факти мають великий вплив на роботу сільського голови, і на його результативну працю в органах місцевого самоврядування. В розв’язанні цих недоліків повинні допомагати районна та обласна ради і своїм рішенням вирішити проблеми у діяльності органів місцевого самоврядування в здійсненні земельних відносин.
Висновки.
Працюючи в органах місцевого самоврядування можна побачити ще багато невирішених проблем та недоцільних законів у здійсненні земельних відносин.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Важливе рішення в регулюванні земельних відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок