Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості правового регулювання адвокатури в Україні

Особливості правового регулювання адвокатури в Україні

Назва:
Особливості правового регулювання адвокатури в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Організація та діяльність адвокатури України регулюються Конституцією

України, “Законом України про адвокатуру” та нормативно-правовими актами, виданими відповідно до “Закону України про адвокатуру”, актами Всеукраїнської палатки адвокатів, прийнятими відповідно до “Закону України про адвокатуру” та Правилами адвокатської етики, що діють в Україні.

Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, то застосовуються положення відповідного міжнародного договору.

Адвокат іноземної держави може надавати правову допомогу в Україні лише з законодавства країни, у якій він отримав статус адвоката.

Право на надання такої правової допомоги виникає з моменту включення адвоката іноземної держави за рішенням ВПА до Єдиного реєстру адвокатів, що діють в Україні, та видачі йому Свідоцтва встановленого 1;ШАдразка.

При наданні правової допомоги, зазначеної у ч.І цієї статті, на адвоката іноземної держави поширюються чинне законодавство та Правила адвокатської етики, що діють в Україні, а також їх діяльність може регулюватися міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Адвокат іноземної держави здійснює адвокатську діяльність на території України в порядку та організаційних формах, передбачених розділами 3 — 5 цього Закону.

Право на надання правової допомоги в Україні адвокатом іноземної держави, включеним до Єдиного реєстру адвокатів, що діють в Україні, може бути припинено рішенням ВПА у разі порушення ним чинного законодавства України, Правил адвокатської етики або втрати статусу адвоката іноземної держави.

організаційними засадами, правами, обов'язками та іншими ознаками . Саме ці специфічні особливості діяльності адвокатури і відрізняють її від громадських організацій.

У проекті Закону України про внесення змін і доповнень “Закону України про адвокатуру” спробу вирішити економічні та фінансові проблеми , що існують в адвокатурі. Оскільки Конституцією України функцію адвокатури визначено як надання "правової допомоги" , а не надання "адвокатських послуг", то на адвокатську діяльність безпідставно було поширено оподаткування за схемою оподаткування підприємницької діяльності.

Різниця між цими термінами має істотне значення при визначенні специфіки адвокатської діяльності та її оподаткуванні . Метою діяльності адвокатських бюро, об'єднань, фірм є організаційне забезпечення адвокатської діяльності, а не одержання прибутку. Вони фінансуються за рахунок адвокатських внесків, призначених для прямих витрат, безпосередньо пов'язаних зі здійсненням адвокатської діяльності, і не повинні оподатковуватися

Прийняття Закону України “про внесення змін і доповнень до “Закону України про адвокатуру” дозволить привести законодавство щодо адвокатської діяльності у відповідність до законодавства європейських держав згідно з нормами та вимогами світової юридичної практики, що сприятиме подальшому вдосконаленню системи правосуддя в державі , покращить механізм ефективного фінансового забезпечення адвокатської діяльності за призначенням та по наданню безоплатної правової допомоги і надасть можливість вирішити питання про приєднання України до Гаазької конвенції

Проект Закону України про внесення змін і доповнень до “Закону України про адвокатуру” складається з 6 розділів, 62 статей , прикінцевих та перехідних положень.

Розділ 1 "Загальні положення" містить 6 статей. В статті 1 визначено сферу дії закону "Про адвокатуру". У статті 2 дано визначення поняття адвокатури України, визначено завдання та засади на яких вона діє . У статті З дано визначення поняття адвокат. Стаття 4 визначає порядок і умови

момент прийняття цього Закону. Встановлено порядок діяльності КДКА та

ВККА , утворених на підставі Закону України "Про адвокатуру", прийнятого 19 грудня 1992 року з наступними змінами та доповненнями до обрання територіальних КДКА ВПА і ВКДКА ВПА та прийняття Положень про них у відповідності з цим Законом . Визначено порядок обрання делегатів на З'їзд та організацію проведення Першого з'їзду адвокатів України, порядок перереєстрації адвокатських об'єднань .

“Закону України про адвокатуру” передбачається розширення можливостей щодо доступу населення України до правової допомоги, зокрема запроваджується інститут правової допомоги, що надається безоплатно. Ці зміни передбачають збільшення фінансування з боку держави, але прийняття законопроекту в цілому не призведе до обтяження державного бюджету оскільки збільшення фінансування буде компенсоване наступним :

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості правового регулювання адвокатури в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок