Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розкриття і попередження злочинів з використанням пластикових платіжних засобів. Механізм скоєння і суб'єкти злочинних посягань.

Розкриття і попередження злочинів з використанням пластикових платіжних засобів. Механізм скоєння і суб'єкти злочинних посягань.

Назва:
Розкриття і попередження злочинів з використанням пластикових платіжних засобів. Механізм скоєння і суб'єкти злочинних посягань.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,53 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розкриття і попередження злочинів з використанням пластикових платіжних засобів. Механізм скоєння і суб'єкти злочинних посягань.


Розрахунки із застосуванням пластикових платіжних засобів лишають "паперовий слід" (див. Табл.2.2) за яким з метою забезпечення контролю, виключення фактів шахрайства можна простежити рух коштів держателя будь-якої картки.
Таблиця 2.2.
Дія | "Паперовий слід"
Введення в оборот пластикової картки | Договір (контракт) між банком-емітентом і держателем пластикової картки
Початок розрахунків із застосуванням пластикової карточки в сервісному або торговому центрі | Договір (контракт) між банком-емітентом і сервісним або торговим центром
Розрахунок у сервісному або торговому центрі з застосуванням пластикової картки | Рахунок (сліп) сервісного або торгового центру (має підпис держателя пластикової картки), який направляється в банк-емітент пластикової картки
При вчиненні шахрайства з пластиковими картками злочинці можуть діяти, зовні не порушуючи традиційної процедури користування карткою. Це відбувається, коли використовуються способи, у яких не приймає участі персонал сервісних точок.
У тих випадках, коли злочинці вступають у зговір з персоналом сервісних точок або банків, механізм порушується. З традиційного порядку проведення операцій із платіжною карткою можуть випадати окремі ланки. Докладніше про це сказано при розгляді окремих способів злочинних посягань.
Підготовка і здійснення злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів включає певний набір елементів, які визначають спосіб, і можуть містити:
а) знання умов придбання і використання платіжних пластикових засобів і, зокрема, тих, за допомогою яких планується вчинення крадіжок. Вміння шахрая триматися впевнено, виглядати зовні так само як більшість клієнтів, тобто "ввійти в роль", щоб не викликати підозру обслуговуючого персоналу і не стати об‘єктом їх пильної і підвищеної уваги;
б) наявність (в залежності від способу посягань):
- справжньої пластикової (кредитної або дебетової) картки;
- бланків рахунків (сліпів);
- імен держателів і номерів банківських рахунків, які планується використовувати при вчиненні злочинного посягання;
- матеріалів для виготовлення повністю або частково підроблених пластикових карток;
- обладнання для виготовлення таких карток;
- обладнання для рекодування і знищення первинної інформації на магнітній стрічці з метою зміни номера картки і терміну її дії. При цьому зміст лицьової сторони картки може не збігатися з інформацією на магнітній стрічці (для цього використовуються викрадені реальні картки з голограмою та іншими засобами захисту і з реальною інформацією, взятою з іншої картки);
- спільників у сервісних точках обслуговування;
- спільників у банках-емітентах пластикових карток або серед розробників систем захисту;
- спільників на пошті для викрадення карток, які пересилаються поштою або одержання від них інформації з метою забезпечення шахрайських дій;
в) зв'язки:
з особами, які збувають викрадені картки;
з персоналом сервісних точок, де приймаються до обслуговування ті або інші пластикові платіжні засоби;
г) навики підробки підпису на рахунку або роздруковці касового термінала від імені іншої особи відповідно до зразка, який є на картці;
д) наявність документів на ім'я держателя картки.
Свою специфіку має механізм вчинення крадіжок коштів шляхом шахрайських операцій, які мають умовну назву "чистий пластик" або "біла кредитна картка" (White Plastic Crime).
Підробленими вважаються пластикові картки, виготовлені виробниками, що не мають на це спеціального дозволу. Вони виготовляються з використанням подібних методів друку, а іноді і тих же самих засобів захисту, які використовуються для справжніх кредитних карток.
Повна підробка пластикової платіжної картки – це складна і дорога справа, тому цей спосіб, як правило, використовується організованими злочинними групами, які послідовно здійснюють такі дії:
- добувають інформацію про реальний рахунок у банку (ці дані можуть бути отримані навіть із копії рахунків за товари, знайдених випадково) або картку з великим кредитом;
- здобувають чисті пластикові заготовки;
- вибивають (ембосують) на заготовці рельєфне зображення номера реального рахунку;
- пред'являють картку в торгові і (або) сервісні точки і отримують товар чи послуги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розкриття і попередження злочинів з використанням пластикових платіжних засобів. Механізм скоєння і суб'єкти злочинних посягань.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок