Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституційне право як наука і навчальна дисципліна

Конституційне право як наука і навчальна дисципліна

Назва:
Конституційне право як наука і навчальна дисципліна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,38 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

1. Розкрити поняття Конституційного права як навчальної дисципліни.

2. Джерела науки конституційного права.

3. Висновок.

Вступ

Навчальна дисципліна “Конституційне право України” викладається в юридичних навчальних закладах та юридичних факультетах а й обсяг і зміст визначаються навчальними програмами, які самостійно "розробляються кафедрами та затверджуються науковими радами відповідних закладів освіти.

Метою навчальної дисципліни конституційного права є ознайомлення студентів з основними поняттями, якими оперує наука конституційного права, розкрити положення вчення про конституцію та показати особливості конституційного процесу в Україні, дати аналіз конституційно-правових інститутів. В її рамках вивчаються основні положення науки конституційного права, зокрема:

- зміст предмету галузі конституційного права;

- основні положення вчення про конституцію;

- засади конституційного ладу України, конституційно-правове закріплення суверенітету Українського народу, форми Української держави;

- питання прав і свобод людини і громадянина, відповідність конституційно-правового регулювання основ правового статусу людини і громадянина міжнародним стандартам прав людини;

- форми здійснення народовладдя, предмет та види референдумів в Україні, виборче право та виборча система України;

- конституційна система та принципи організації і діяльності органів державної влади, правовий статус Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України;

- конституційні принципи територіального устрою України;

конституційно-правові засади організації та функціонування місцевого самоврядування в Україні.

Глибоке засвоєння студентами положень науки конституційного права, конституційного законодавства України має важливе значення для формування у них належної професійної культури юриста та демократичного світогляду, для усвідомлення тих загальнолюдських цін-ностей на яких базується Конституція України.

1. Розкрити поняття Конституційного права як навчальної дисципліни.

Конституційне право як навчальна дисципліна являє собою систему знань, одержаних наукою конституційного права і практикою його створення і реалізації.

Навчальна дисципліна вивчається у всіх юридичнім навчальних закладах.

Навчальна дисципліна "Конституційне право України" передбачає насамперед одержання студентами знань про поняття конституційного права, його предмет, метод, систему, функції, джерела. В курсі конституційного права України висвітлюються найважливіші положення вчення про конституцію (конституціоналізму), основні етапи історії Конституції України, її юридичні властивості, основні принципи, структура, функції чинної Конституції України, порядок її реалізації, тлумачення, внесення до неї змін та її охорона (гарантування).

Серед загальних положень конституційного права досить значне місце займають положення про систему конституційного права — конституційно-правові інститути, конституційно-правові норми, а також конституційно-правові відносини.

Особливе місце в загальній теорії конституційного права і відповідно в навчальному курсі з конституційного права займають питання конституційно-правової відповідальності.

Серед інститутів конституційного права як пріоритетний висвітлюється інститут основ конституційного ладу, його система і гарантії. Розкриваються поняття державного і суспільного ладу, їх основні принципи й інститути.

Значне місце в характеристиці суспільного ладу займає аналіз його основних принципів, зокрема суверенності народу демократизму конституційності, законності, соціальної справедливості, політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності (плюралізму)

При висвітленні організаційних основ суспільного ладу найбільша увага приділяється його політичній системі, нині основне місце в якій за чинною Конституцією займає Український народ, який є єдиним джерелом влади і може здійснювати її як безпосередньо, так і через органи державної влади і місцевого самоврядування.

Одним із пріоритетних інститутів конституційного права України вважається інститут конституційно-правового становища особи — конституційних прав, свобод і обов'язків людини і громадянина в Україні.

Відповідно до Конституції України, законів України, міжнародно-правових актів — Загальної декларації прав людини, пактів про громадянські і політичні та економічні, соціальні і культурні права і свободи та інших нормативно-правових актів — висвітлюється система конституційних крав і свобод людини і громадянина з Україні та їх гарантій.

Першочергове значення надається висвітленню громадянських і політичних прав, серед яких є ряд прав, які вперше проголошені в Конституції України, зокрема, право на життя, право на повагу до гідності особи та ін. Чільне місце займає висвітлення економічних, соціальних і культурних прав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Конституційне право як наука і навчальна дисципліна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок