Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Право НАТО

Право НАТО

Назва:
Право НАТО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,71 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Право НАТО


Розділ 1. Політико-правові витоки НАТО та Північноатлантичний договір
Політико-правові витоки і формування НАТО
Міжнародні відносини в Європі після закінчення другої світової війни характеризувались зростанням напруженості у відносинах між бувшими членами антигітлерівській коаліції. США набули статусу ядерної держави. СРСР не поспішав скорочувати свої збройні сили і озброєння в Німеччині, Центральній і Східній Європі. Греція, Туреччина, Норвегія в цих умовах заявили про наявність загрози своїй національній безпеці.
На думку урядів західноєвропейських країн, в 1947-1949 роках обстановка ще більш ускладнилась після державного перевороту в Чехословаччині і „Берлінської кризи” (1948 рік). Дані події призвели до більшої консолідації країн Західної Європи і підписання Брюссельського договору в березні 1948 року Великобританією, Францією, Бельгією, Нідерландами, Люксембургом. Договір мав на меті створення нової структури європейської безпеки і колективну відсіч можливій агресії. Він заклав підвалини Західноєвропейського Союзу.
Учасники Брюссельського договору провели переговори з урядами США і Канади про створення оборонної організації, вони також запросили до участі в цій організації Данію, Ісландію, Норвегію, Італію, Португалію. В квітні 1949 року 12 країн підписали Вашингтонський договір про створення НАТО. Згодом в 1952 році до НАТО приєднались Греція і Туреччина, в 1955 році - Західна Німеччина, в 1982 році - Іспанія, в 1999 році в НАТО були прийняті Чехія, Угорщина, Польща, в 2004 році – Болгарія, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Словаччина, Словенія.
1.2 Правовий зміст Північноатлантичного договору
Північноатлантичний договір був підписаний 4 квітня 1949 року в Вашингтоні. В Преамбулі Договору сторони заявляють про намір у відповідності з цілями і принципами Статуту ООН захищати свої традиційні цінності, особисту свободу, демократію і право, сприяти стабільності і добробуту в Північноатлантичному регіоні шляхом створення системи колективної оборони.
У статті 1 вони гарантують вирішення міжнародних суперечок у такий спосіб, щоб не ставити під загрозу міжнародний мир, безпеку і справедливість, уникнення загроз силою і використання сили всупереч цілям ООН.
У статті 2 сторони заявляють про готовність: сприяти мирним і дружнім міжнародним відносинам; уникати конфліктів в своїй зовнішньоекономічній політиці і заохочувати економічне співробітництво між учасниками Договору на двосторонній і багатосторонній основі.
У статті 3 сторони заявляють про намір постійно вдосконалювати свою індивідуальну і колективну оборону для відсічі можливій агресії.
У статті 4 сторони підкреслюють необхідність взаємних консультацій у випадку, коли, на думку любої з них, існує загроза її територіальній цілісності, політичній незалежності і безпеці.
У статті 5 сторони погоджуються, що збройний напад на одну з них в Європі або Північній Америці буде розглядатися ними як напад на всіх і, у відповідності з статтею 51 Статуту ООН про право на індивідуальну і колективну самооборону, ними будуть застосовані збройні сили з повідомленням про це Ради Безпеки ООН. Дії збройних сил держав-членів буде припинено після вжиття РБ санкцій проти агресора.
Стаття 6 уточнює, що в якості нападу буде розглядатись також напад на окупаційні сили одної з сторін в Європі, острови під їх юрисдикцією в Північній Атлантиці на північ від тропіка Рака, їх кораблі та літальні апарати, які знаходяться в цих межах.
За статтею 7 даний Договір не зачіпає зобов’язань сторін за Статутом ООН і компетенції Ради Безпеки з підтримки міжнародного миру.
За статтею 8 кожна з сторін підтверджує, що дана Угода не суперечить її міжнародним договорам і зобов’язується не укладати таких міжнародних договорів, які суперечать Вашингтонському договору.
У відповідності до статті 9 сторони створюють Раду, яка буде збиратись оперативно по мірі необхідності для реалізації цілей Договору. Рада буде створювати допоміжні органи, виходячи з ситуації. Насамперед, ідеться про створення Комітету оборони для реалізації положень статей 3 і 5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Право НАТО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок