Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища

Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища

Назва:
Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,45 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Починаючи писати реферат, слід зазначити, що наука екологія має дуже давню передісторію. Тобто виникла вона ще у роки до нашої ери, з появою відомостей про спосіб життя, залежність від зовнішніх умов та характеру розподілу рослин і тварин. Хоч не під такою назвою, та все ж ще в працях Аристотеля (384-322 до н.е.) описано багато видів тварин та наведено відомості про своєрідність рослин у різних умовах, залежність їх росту від типу грунту і клімату. В епоху Відродження особливого розвитку набули роботи перших систематиків А.Цезальпіна, Ж.Турне фора, та інших. І лише у 1866 р. завдяки Е.Геккелю нова галузь знань, що пов’язувала взаємовідносини живих істот та їх зв’язки з органічними компоне6нтами середовища дістала назву у “екології”.

Екологія – в широкому значенні цього слова – це наука (галузь знань), що вивчає взаємодію організмів та їх угрупувань із середовищем існування. На поч.. ХХ ст. сформувалися екологічні напрями гідробіології, фітоценології, ботаніки і зоології, у кожному з яких розвивались певні напрями екологічної науки. Вчені всього світу намагаються приділяти велику увагу предмету екологія. Відповідно до нього ними розроблено багато законодавств, щодо охорони навколишнього середовища. В більшості країн світу, зокрема в Україні, існує своя система екологічного законодавства. Екологічна безпека довкілля організаційними, правовими, економічними та соціальними заходами. Основні напрями державної політики в сфері охорони довкілля втілюються за допомогою екологічного права. Правовий механізм цілеспрямованості, визначеності, сприяти застосуванню заходів до юридичних та фізичних осіб, щодо охорони довкілля, використання природних ресурсів та їх відходів, екологічної безпеки та юридичної відповідальності за порушення екологічного законодавства. Вивчення, та застосування законодавства про охорону навколишнього природного середовища здійснюються в двох напрямах.

1) складання і затвердження екологічних нормативів пиродокористування 9стосовно надр, грунтів, води. Повітря, рослинного і тваринного світу);

2) складання і затвердження компле5ксу еколого-економічних показників державного контролю за станом довкілля та діяльністю господарчих структур. Відносини між людьми та природою в державі регулюється Конституцією, законами, урядовими актами, місцевих органів влади.

Основним базовим законом є Конституція України, прийнята в 1996 р., відповідно до якої розробляються правові основи державної політики України у сфері охорони довкілля та забезпечення екологічної безпеки людини. В статті 16 визначено, що забезпечення екологічної безпеки, підтримання екологічної рівноваги на території держави та збереження генофонду, українського народу є обов’язком держави. Для втілення основних напрямів державної політики щодо охорони довкілля в повсякденне життя людського суспільства прийнято такі закони та акти: “Про охорону навколишнього природного сер едовища”, “Про тваринний світ”, “Про природно-заповідний фонд”, “Про охорону атмосферного повітря”, “Лісовий кодекс України”, “Водний кодекс України”, “Земельний кодекс України”, “Кодекс України про надра”. На даний час екологічний стан в Україні характеризується як кризовий. Низький рівень екологічної культури населення в наслідок незадовільної екологічної освіти та виховання, нераціонального структура народного господарства, пов’язана із застосуванням енергоємних технологій, низький рівень технологій, очищення, газоповітряних викидів в атмосферу і складів стічних вод у водоймах, приводять до зниження продуктивності господарства, погіршення стану здоров’я людей і навіть до зменшення чисельності несення внаслідок переважання смертності над народжуваністю дітей. Це відбувається на фоні руйнування заводів, фабрик, аграрних господарств і нераціонального використання погіршується стан довкілля і створюється загроза завдання непоправної шкоди біологічному і ландшафтному різноманіттю – лісовим, гірським і морським об’єктам, водоймам лукам, землям. Такі об’єкти потребують належної охорони, адже вони відіграють велику роль у житті людини. Тому з метою подолання зазначених недоліків уц 1998 р. Верховна Рада України прийняли постанову “Про основні напрями державної політики в галузі охорони навколишнього, природного середовища, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки”, яка розглядається як державна програма охорони довкілля в Україні. В цій програмі сформульовані основні пріоритети та завдання охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів:

- формування збалансованої системи природокористування й адекватна структура перебудова виробничого потенціалу економіки;

- екологізація технологій у промисловості, енергетиці, будівництві, сільському господарстві;

- поліпшення екологічного стану і запобігання. Забрудненню. Р. Дніпро та інших річок, Чорного й Азовського морів;

- будівництво нових та реконструкцію діючих потужностей, комунальних очисних каналізаційних споруд;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правові аспекти охорони навколишнього природного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок