Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародно-правове регулювання ЗЕД

Загрузка...

Міжнародно-правове регулювання ЗЕД

Назва:
Міжнародно-правове регулювання ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,81 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
“Міжнародно-правове
регулювання ЗЕД”


План
Вступ
1. Конференція ООН по торгівлі і розвитку
2. Міжнародні організації по торгівлі окремими видами товарів
3. Загальна характеристика правового забезпечення виконання міжнародних економічних договорів
4. Загальна характеристика законодавства, що регулює спори у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
5. Виконання міжнародних договорів Україною
Використана література
Вступ
Міжнародно-правове регулювання здійснюється через посередництво різноманітних міжнародних економічних організацій та регулюється розробленими нормативно-правовими документами. Тому в даному рефераті велике значення буде приділено ролі міжнародних економічних організацій та питанням міжнародно-правового регулювання ЗЕД.
1. Конференція ООН по торгівлі і розвитку –
міжнародна економічна організація
Цей орган 00Н створений у 1964 р. Нині до його складу вхо-дять близько 170 держав. Основні завдання цього органу полягають у розвитку міжнародної торгівлі, рівноправного взаємовигідного співробітництва держав, розробці рекомендацій, що стосуються міжнародних економічних відносин.
Конференція застосовує груповий метод діяльності — держави розподіляються на чотири групи за соціально-економічним і геогра-фічним принципом. Рішення Конференції 00Н набирають форму ре-золюцій, заяв тощо. Вони мають рекомендаційний характер.
Під егідою 00Н розроблюються багатосторонні конвенції та уго-ди. У роботі Конференції 00Н беруть участь окремі міжнародні організації. Вищі органи — Конференція та Рада з торгівлі й розвит-ку. Рада складається з шести комітетів.
Принципи міжнародної торгівлі сформульовані в багатьох міжна-родно-правових актах. Зокрема, у заключному акті Конференції 00Н з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) від 15.06.64 міститься досить дов-гий їх перелік. Наведемо деякі з них.
1. Торгові відносини базуються на основі поваги до принципу суверенної рівності, самовизначення народів і невтручання у внутрішні справи інших держав.
2. Недопущення дискримінації, що може відбуватись через те, що держави належать до різних соціально-економічних систем.
3. Кожна країна має суверенне право на вільну торгівлю з інши-ми країнами.
4. Економічний розвиток і соціальний прогрес мають стати за-гальною справою міжнародного співробітництва, сприяти зміц-ненню мирних відносин між країнами.
5. Національна і міжнародна економічна політика повинна спря-мовуватись на досягнення міжнародного поділу праці відпо-відно до потреб та інтересів країн, що розвиваються, і світу в цілому.
6. Міжнародна торгівля має регулюватися правилами, які сприя-ють економічному і соціальному прогресу.
7. Розширення і всебічний розвиток міжнародної торгівлі зале-жать від можливості доступу на ринки й вигідності цін на си-ровинні товари, що експортуються.
8. Міжнародна торгівля має бути взаємовигідною і здійснюватись у режимі найбільшого сприяння, в її межах не повинні засто-совуватися дії, які шкодять торговельним інтересам інших країн.
9. Розвинені країни, які беруть участь у регіональних економічних угрупованнях, повинні робити, все, що від них залежить для того, щоб не завдавати шкоди і не впливати негативно на поширен-ня їх імпорту з третіх країн, особливо з тих, що розвиваються.
10. Міжнародна торгівля має сприяти розвитку регіональних еко-номічних угруповань, інтеграції та інших форм економічного співробітництва між країнами, що розвиваються.
11. Міжнародні установи і країни, що розвиваються, мають забез-печити збільшення припливу міжнародної фінансової, технічної й економічної допомоги для підкріплення і підтримки шляхом поповнення експортної виручки країн, що розвиваються, їхніх зусиль для прискорення економічного розвитку.
12. Значна частина коштів, які вивільнюються внаслідок роззброєн-ня, повинна спрямовуватися на економічний розвиток країн, що розвиваються.
13. Державам, які не мають виходу до моря, необхідно надати максимум можливостей, які б дали їм змогу подолати вплив внутріконтинентального положення на їх торгівлю.
14. Повна деколонізація відповідно до Декларації 00Н про на-дання незалежності колоніальним країнам і народам є необхід-ною умовою економічного розвитку та здійснення суверенних прав країн на природні багатства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Міжнародно-правове регулювання ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок