Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правова охорона Конституції і статус Конституційного Суду України

Правова охорона Конституції і статус Конституційного Суду України

Назва:
Правова охорона Конституції і статус Конституційного Суду України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,60 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВСТУП

Моя курсова робота має назву “Правова охорона Конституції і статус Конституційного Суду України”.

Робота складається з:

- вступу;

- основної частини;

- висновку;

- додатків;

- списку використаної літератури.

У даній курсовій роботі я намагатимусь розкрити суть правової охорони КУ та статус Конституційного Суду України, зв’язок між цими двома поняттями.

Отже, правова охорона КУ, тобто захист Конституції, полягає в наступному: в жорсткій процедурі внесення змін до КУ; у чіткому визначенні тільки єдиного органу, що може вностити до неї зміни у правовому порядку; визначення змістом самої КУ органів, які забезпечують виконання Основного Закону (наприклад: місцеві державні адміністрації), що найголовніше Конституція визначає одну особу, гаранта її додержання. Цією особою згідно п.2. ст. 102 КУ є глава держави – ПУ.

Стосовно Конституційного Суду України, то він визначається єдиним органом конституційної юрисдикції України.

Існує точка зору, що КСУ є єдиним органом, що здійснює правову охорону КУ. В цьому і полягає зв’язок між цими двома поняттями. Однак ця точка зору ще не знайшла свого письмового закріплення. Проте законодавство постійно удосконалюється. Отже даних змін слід сподіватись у майбутньому.

Для написання роботи були використані такі джерела: КУ, ЗУ “Про КСУ” від 16 жовтня 1996 року , спеціалізовані підручники з конституційного права. Конституційне право В.Ф. Погорілка, О.Ф. Фрицького, тощо.

1.КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - ОСНОВНИЙ ЗАКОН ДЕРЖАВИ

До останнього часу вважалося, що термін “конституція” походить від латинського слова “constitutio”, що в перекладі означає установа, установлення, устрій.

Проте походження самого терміну “constitutio” ще точно не встановлено, тому існує думка, що він бере початок із звороту “ rem republikym constituire” , яким починалися акти римських імператорів. У середньовічній Європі конституціями називали акти, в яких закріплювалися привілеї та вольності феодалів (Велика хартія вольностей 1215 р. в Англії, Великий березневий ордонанс 1358 р. у Франції тощо).

В той же час ні в античному світі, ні в середні віки сучасного поняття конституції не існувало. Не було і таких законів, які можна було б розглядати як юридичну базу чинної нормотворчості, як акти, які б визначали незалежну організацію державної влади, закріплювали гарантії прав і свобод людини.

Крім терміну “конституція” для означення того самого інституту на початкових етапах його становлення застосовувалося й найменування “les fundamentales” – “Основний Закон”.

Отже, Конституція – це основний закон держави, який регулює суспільні відносини у відповідності із волею і інтересами пануючого класу, що складаються в процесі здійснення основоположних засад організації суспільства та держави.

1.1. Поняття і основні властивості Конституції України.

Конституція (Основний Закон держави або система правових актів) – це нормативно правовий акт, що має юридичні властивості, за допомогою якого народ або органи держави, що виступають від його імені, закріплюють права і свободи людини і громадянина, основи громадянського суспільства, які охороняються державою, утверджують основні засади устрою суспільства і держави, визначають суб’єктів влади та механізм її організації й здійснення.

В науці конституційного права при визначенні поняття «конституції», слід враховувати два підходи: західної (європейської) концепції і марксистсько-ленінської.

Західна (європейська) концепція характерна тим, що представники різних філософсько-правових шкіл неоднозначно ставляться до змісту конституції. Так, представники природної школи права під конституцією розуміють суспільний договір, який виражає волю народу.

Нормативіська школа права вважає конституцію вираженням вищої правової норми. Інституціоналісти вважають, що конституція – це статут не лише держави, а й нації.

Зміст Конституції – це сукупність конституційно-правових норм, принципів, що регулюють суспільні відносини, які визначають організацію державної влади її взаємовідносини з суспільством, людиною і громадянином.

Розрізняють 2 види змісту Основного Закону:

- суспільний зміст конституції, тобто предмет конституційно-правового регулювання;

- правовий, за основу беруться норми, з яких складається конституція (норми, інститут).

Зміст Конституції виявляється в її формі і являє собою спосіб організації матеріалу, який у ній міститься.

Незважаючи на те, що конституційні норми відображають політику держави, Конституція, перш за все, є правовим актом. Тому важливо визначити її місце і роль в системі національного права України, її юридичну силу та особливості. На всі ці питання може дути відповідь висвітлення юридичних властивостей Конституції як юридичного нормативного правового акта.

Отже, як і все, що є у цьому світі має свої властивості. Конституція теж має такі юридичні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Правова охорона Конституції і статус Конституційного Суду України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок