Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Права особи при затриманні

Права особи при затриманні

Назва:
Права особи при затриманні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,39 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Які найважливіші конституційні норми, що захищають особисті права людини, варто знати?

• Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду, і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

У разі нагальної необхідності запобігти злочинові чи його припинити уповноважені на те законом органи можуть застосовувати утримання особи під вартою як тимчасовий запобіжний захід, обґрунтованість якого протягом 72 годин має бути перевірена судом. Затримана особа негайно звільняється, якщо протягом 72 годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого рішення суду про утримання під вартою.

• Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника.

• Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання.

Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого (ст. 29 Конституції).

• Кожному гарантується недоторканність житла.

Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду (ст. 30 Конституції).

• Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з’ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо (ст. 31 Конституції).

Особисті права людини і українське законодавство Пам’ятайте! Лише Кримінально-процесуальний кодекс України (КПКУ) встановлює порядок затримання, арешту людини, визначає правові рамки обшуку, огляду приміщення, виїмки кореспонденції тощо.

Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУАП) встановлює порядок адміністративного затримання чи огляду особи, що скоїла адміністративний проступок чи правопорушення.

Ніхто не має права порушувати ці норми. А у разі порушення, винні у цьому можуть бути притягнуті до відповідальності, аж до кримінальної.

Недоторканність особи

Якщо за вами прийшли, пам’ятайте: ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду, і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом (ст. 29 Конституції).

Якщо ви зіткнулися з працівниками правоохоронних органів у ситуаціях, які описані у цьому виданні, не забудьте попросити їх пред’явити свої документи та документи, що дають право на затримання, арешт, обшук. Запам’ятайте, а краще запишіть їх прізвища, звання чи посади. Можливо, це вам стане у пригоді.

Порядок затримання

За яких підстав може бути затримано особу?

Пам’ятайте! Ваше затримання може відбутися лише за певних умов, коли для цього є підстави, передбачені законодавством. Затриманою може бути:

• особа, що скоїла правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність і обов’язковість складання протоколу, а для складання про це протоколу у правопорушника немає посвідчення особи і немає свідків, які могли б повідомити про нього необхідні дані;

• особа, з метою припинення адміністративного правопорушення, коли вичерпано всі інші заходи впливу;

• особа, підозрювана у вчиненні злочину, за який може бути призначено .покарання у вигляді позбавлення волі, може бути затримана лише при наявності однієї з таких підстав:

1) коли цю особу застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення;

2) коли очевидці, в тому числі й потерпілі, прямо вкажуть на дану особу, що саме вона вчинила злочин;

3) коли на підозрюваному або на його одягу, при ньому або в його житлі буде виявлено явні сліди злочину.

При наявності інших даних, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні злочину, її може бути затримано лише в тому разі, коли ця особа намагалася втекти, або коли вона не має постійного місця проживання, або коли не встановлено особи підозрюваного (ст. 106 КПКУ).

Якщо уже так сталося, що вас затримали за адміністративне правопорушення, знайте:

Адміністративне затримання не може тривати більше як три години. Проте, осіб, які вчинили дрібне хуліганство, злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, народного дружинника, а також військовослужбовця чи образу їх, публічні заклики до невиконання вимог працівника міліції, може бути затримано до розгляду справи судом або начальником (заступником начальника) органу внутрішніх справ.

На прохання затриманого про факт і місце затримання повідомляються родичі, адміністрація за місцем роботи або навчання.

При затриманні за підозрою у скоєнні злочину:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Права особи при затриманні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок