Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Права дітей. Проблеми і перспективи

Права дітей. Проблеми і перспективи

Назва:
Права дітей. Проблеми і перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,36 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
„Якщо ти ціниш своє життя, пам’ятай,

що інші цінять своє не менше”.

Еврипід

По волі Божої народжується у батьків дитина, яка має право на життя. І кожна дитинка, немов маленьке деревце. Як садівник плекає кожну квіточку й рослинку, так і держава піклується про своїх дітей, щоб росли вони дужими та розумними громадянами, гідними імені Людина, здатними цінувати життя, інших людей і природу, свою планету Землю, частиною якої є і вони.

Ми з вами – громадяни України. У нашій державі людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.

Двадцятого листопада тисяча дев’ятсот вісімдесят дев’ятого року Генеральна асамблея ООН прийняла „Конвенцію про права дитини”. Це одна із найважливіших подій в історії людства. Вона від ознаменувала собою початок нової ери у відносинах між державою та її громадянами.

З того часу пройшло шістнадцять років. Невже до цього людство прожило стільки часу, і тільки наприкінці двадцятого століття замисли-лося про створення цього міжнародного правового акту. У чому причина того, що людям знадобилось стільки часу для усвідомлення істини? Можливо, через зростання злочинності серед неповнолітніх або ж зростання злочинів стосовно дітей. Можливо, саме це призвело до недостатньої зацікавленості дітьми та підлітками розвитком культури та освіти.

Незважаючи на чималий проміжок часу від підписання „Конвекції про права дитини”, українці ще й досі намагаються довести всі встановлені права не лише дітей, а й дорослих, бо саме вони повинні контролювати та дотримуватися всіх законних прав дітей.

„Людина, її права і воля є вищою цінністю. Признання, додержання та захист прав і свобод людей та громадян – обов’язок держави”. Але незважаючи на закони, у наш час іде повсюдне порушення прав.

Головним питанням ООН є становлення майбутнього покоління. А майбутнє покоління – це ми. Саме від нас залежать не лише власні життя, а й життя нашої держави.

Ми – діти! Які ж ми маємо права? Перш за все – право на життя. Воно, безумовно, найголовніше. Його надають нам батьки при нашому народженні, але ні вони, ні хтось інший в світі не має права позбавляти нас можливості жити, розвиватися, відчувати на собі чиюсь любов та піклування, тобто позбавляти права на життя, нехтувати ним.

Особливого презирства вимагають численні випадки абортів, що досягли актуальності в наш час. Що таке аборт? Це справжнє вбивство або навіть і більше! Взагалі то, вбивство вчиняють за наявністю якоїсь провини чи злочину, а в даному випадку навіть цього не має. А вбити безневинну людину, більш того – дитину, лише через те, що вона наро-дилася на цей світ і як усі маленькі істоти потребує уваги та любові, це вже величезний гріх перед Господом і собою. У наш часу існує велика кількість закладів, обов’язком яких є допомога матерям-одиначкам, а коли трапляється, і малолітнім матерям. Адже якщо ти вже живеш дорослим статевим життя, то і усвідомлювати усю серйозність можливих наслідків повинна, більш того, ти маєш створити особливі умови для народження дитини, для її гармонійного всебічного розвитку.

Такою ж актуальною проблемою, як і аборти, є проблема створення більшої кількості сирітських притулків та дитячих будинків, достатнього рівня їх фінансування та забезпечення спеціальним персоналом – досвідченими педагогами. Залишаючи дітей у пологових будинках та лікарнях матері вчиняють тяжкий злочин – позбавляяють своїх дітей права на нормальний моральний, а в деяких випадках і фізичний розвиток. У дитбудинках діти заточені у чотирьох стінах і часто не бачать, інколи навіть не знають своїх батьків. І наслідком такого виховання є моральна деградація особистості. Вже зрозуміло наперед, що нічого путнього з цієї дитини вже не вийде – її опікуном стала вулиця.

Дитина повинна, якщо це можливо, зростати під опікою та відповідальністю своїх батьків. Малолітню дитину не слід, крім тих випадків, коли є вийняткові обставини, розлучати зі своєю матір’ю. На суспільстві і на органах влади повинен лежати обов’язок дотримання усіх прав дітей, а особливо тих, що не мають сім’ї та достатніх засобів для існування.

Діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави. Відсутність одного або двох з батьків та батьківського піклування підтверджується відповідними документами, які є підставою для надання цим дітям матеріального забезпечення і пільг, передбачених законодавством України. Також держава сприяє створенню дітям-інвалідам та дітям з вадами розумового або фізичного розвитку з урахуванням індивідуальних здібностей та інтересів, гарантує надання їм відповідної матеріальної допомоги. Діти-інваліди, які позбавленні батьківського піклування проживають у дерхавних або комунальних дитячих закладах. Після досягнення повноліття ці діти забезпечуються житлом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Права дітей. Проблеми і перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок