Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Види процесуальних актів, які складає на досудовому слідстві слідчий

Загрузка...

Види процесуальних актів, які складає на досудовому слідстві слідчий

Назва:
Види процесуальних актів, які складає на досудовому слідстві слідчий
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Види процесуальних актів, які складає на досудовому слідстві слідчий
Обов'язковим і невід'ємним елементом кримінально-процесу-альної діяльності є кримінально-процесуальне документування - фіксація у процесуальних документах або за допомогою засобів технічного документування всіх процесуальних дій і рішень (обшук - протокол обшуку, експертиза - висновок експерта, арешт - постанова про обрання запобіжного заходу у вигляді взят-тя під варту). Така фіксація має принципо-вий характер і покликана забезпечити як результативність викону-ваних процесуальних дій, так і перевірність забезпечення при цьому прав і законних інтересів громадян.
Стаття 84 КПК України вимагає обов'язкового документування слідчих і всіх інших процесуальних дій, надаючи цим вимогам принциповий характер. Процесуальний документ - складова і невід'ємна частина про-цесуального акту, суттєвий гарант правосуддя. Документування - принципове положення, невиконання вимог якого робить юридично нікчемними самі процесуальні акти і зводить нанівець зусилля з розв'язання завдань правосуддя.
Неприпустимим є здійснення будь-якої процесуальної дії або прийняття юридичного рішення без передбаченого законом проце-суального документа, так само як і складання документа буде аб-сурдним без необхідності фіксації будь-якого юридичного факту (дії або рішення). Документи мають бути складені у строгій відповідності з вимогами закону, на виконання закону. Принцип документованості процесу, так само як і інші принципи криміналь-ного процесу, служить найважливішою гарантією правосуддя.
Юридичний документ - це письмовий акт, який встановлює, розвиває або припиняє певні правовідносини або фіксує юридично значимі факти та дії.
Кримінально-процєсуальним документом можна вважати пись-мовий документ, складений на основі кримінально-процесуального закону уповноваженим на це суб'єктом у зв'язку із здійсненням будь-яких процесуальних актів (виконанням процесуальних дій або прийняттям рішень), в якому письмово зафіксовано інформацію про хід та результати діяльності учасників кримінального процесу. У сучасній українській мові та в юридичній науці під "актом" розуміють як прояв людської діяльності (дія, подія), так і доку-мент - словесне відображення цієї діяльності письмово.
У цьому зв'язку необхідно зазначити, що "процесуальний акт" являє собою нерозривну єдність процесуальної дії або рішення та його засвідчувальної частини - процесуального документа.
Процесуальний документ - невід'ємний атрибут процесуальної дії або рішення, органічна частина процесуального акту. Неприпус-тиме здійснення будь-якої процесуальної дії без складання передба-ченого законом процесуального документа і навпаки.
Перебуваючи в нерозривній єдності з процесуальною дією або рішенням, процесуальний документ відображає їх зміст та форму, засвідчує хід та результати. Він відіграє суттєву роль у розвитку кримінального процесу та здійсненні правосуддя, слугує засобом реалізації учасниками процесу своїх прав та законних інтересів, є однією з гарантій їх захисту.
Процесуальний документ незмінно є найважливішим елементом процесуальної форми, яка покликана, по-перше, доводити до відома юридично значимі факти, закріплювати та засвідчувати отримані фактичні дані - докази, а тим самим сприяти встановленню об'єктивної істини, в силу чого в самій процесуальній формі зако-нодавчо втілюється накопичений людством досвід пізнання істини; по-друге, слугувати засобом реалізації учасниками процесу своїх прав та обов'язків; по-третє, бути гарантією законності.
Таким чином, можна сказати, що в цілому кримінально-проце-суальні документи виконують інформаційну, пізнавальну, комунікативну, засвідчувальну, правозастосовчу, правозахисну та виховну функції, забезпечують можливість здійснення дійового прокурорського нагляду та процесуального контролю, відіграють організуючу та дисциплінуючу роль. Процесуальні документи - необхідна умова правосуддя, влучності та безпомилковості застосу-вання кримінальної репресії, процесуального примусу чи інших заходів юридичної відповідальності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Види процесуальних актів, які складає на досудовому слідстві слідчий

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок