Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Удосконалення захисту учасників кримінального судочинства спецпідрозділами судової міліції "Грифон"

Удосконалення захисту учасників кримінального судочинства спецпідрозділами судової міліції "Грифон"

Назва:
Удосконалення захисту учасників кримінального судочинства спецпідрозділами судової міліції "Грифон"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Удосконалення захисту учасників кримінального судочинства спецпідрозділами судової міліції "Грифон"


На сьогоднішній день провадження по забезпеченню безпеки осіб, які беруть участь в кримінальному судочинстві недостатньо активно досліджується наукою адміністративного права. Так, замало уваги приділяється теоретичному обгрунтуванню місця цього провадження в системі адміністративних проваджень. Постанова про застосування заходів безпеки як адміністративно-правовий акт також потребує свого теоретичного дослідження: юридичні властивості цього документа, межі дії, місце серед актів адміністративного примусу - всі ці аспекти потребують подальшого вивчення фахівцями адміністративного права.
Підтримання судовою міліцією громадського порядку під час судових засідань - один з ключових моментів забезпечення безпеки учасників судочинства. Але заходи забезпечення цього порядку не є ефективними і потребують удосконалення. Для цього існують як відповідні передумови, так і відповідні можливості. 
За даними дослідників, протиправний вплив на учасників кримінального судочинства здійснюється: за місцем проживання потерпілих і свідків - у 46,8 % випадків; у будинках правоохоронних органів, судів і поблизу них - у 25,4% випадків; на вулицях, у громадських місцях - у 20% випадків; за місцем роботи або навчання потерпілих і свідків - у 6,3% випадків; в інших місцях - у 1,5% випадків.[1] Парадоксально, але факт: захищеність учасників кримінального судочинства в приміщеннях судів і на вулицях майже однакова! Наведені дані свідчать, що навіть в будинках судів учасники кримінального судочинства не позбавлені загрози протиправного впливу, не можуть почуватися у безпеці.
Вплив може проявлятися в різних формах: образи, попередження, і т.п. У застосуванні форм протиправного впливу, криміналізація яких неможлива, полягає ще одна, і не менш важлива причина того, що треба розвивати і удосконалювати адміністративно-правові заходи безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.
На сьогоднішній день особі, яка має намір здійснити тиск на учасників кримінального судочинства, ніщо не заважає потрапити до приміщення суду. Згідно п. 2.4.5 "Правил пропуску осіб до приміщень судів..." [2] особи,  які прибувають на відкриті судові засідання, пропускаються за пред'явленням документа, який засвідчує особу. Просто треба сказати, на слухання якої справи особа з'явилася і все.
Звичайно, можна сказати, що для припинення подібних проявів існує ст.185-3 КУпАП ("Прояв неповаги до суду"), [3] яку суд має застосовувати. Детальний аналіз норм цієї статті свідчить, що не завжди її можна застосувати до осіб, які здійснюють тиск на учасників кримінального судочинства. Адже відповідальність передбачена у випадку "непідкорення... розпорядженню головуючого" або  "порушенні порядку під час судового засідання, а так само вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил».
Крім цього, ніщо не заважає чинити вплив поза зали судового засідання, в коридорах, інших приміщеннях суду і т.п. Все це істотним чином впливає на поведінку учасників судочинства, але притягнути до відповідальності за подібні діяння практично неможливо. 
Навіть якщо до особи, яка чинить тиск на учасників судочинства, і буде застосована ст.185-3 КУпАП, не пустити її в наступне засідання працівники судової міліції просто не мають права.
Отже доводиться констатувати, що сьогодні судова міліція не має ефективних важелів впливу на осіб, які порушують громадський порядок в судових засіданнях, погрожують учасникам судочинства. Застосування норм ст.185-3 КУпАП - це реагування "постфактум", коли порушення порядку в залі суду вже відбулося.
Ефективним заходом протидії цим проявам може стати захисний припис. Цей захід вже використовується для попередження насильства в сім'ї. Закон України "Про попередження насильства в сім'ї" [4] містить детально розроблений механізм застосування такого припису, а також передбачає відповідальність за його порушення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Удосконалення захисту учасників кримінального судочинства спецпідрозділами судової міліції "Грифон"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок