Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Стадії злочину

Стадії злочину

Назва:
Стадії злочину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,15 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Стадії злочину
1. Поняття і види стадій злочину
1. Поняття стадій злочицу. Винній особі не завжди вдається закінчити задуманий і початий нею злочин з причин, що не залежать від її волі. Наприклад, вбивця тільки придбав зброю для вчинення злочину і був затриманий або, зробивши постріл у потерпілого, про-махнувся чи лише поранив його. У цих і подібних випадках вини-кає питання про відповідальність за злочинні дії на певних стадіях злочину (стадія — від грецьк. ашбІОУ — певний період, ступінь, фаза, етап у розвитку чого-небудь, що має свої якісні особливості).
Стадії вчинення злочину — це певні етапи його здійснення, які істотно різняться між собою ступенем реалізації умислу, тобто характером діяння (дії або бездіяльності) і моментом його припи-нення.
У зв'язку з тим, що злочином є тільки суспільне небезпечне про-типравне і винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину (ч.І ст.11), кожна стадія вчинення злочину повинна являти собою саме таке діяння. Тому не є стадіями вчинення злочину той або інший стан свідомості особи, її думки, прояв намірів, їх форму-вання і виявлення. Це ще не діяння, у якому об'єктивується умисел. Тільки суспільне небезпечні діяння можуть бути заборонені кримі-нальним законом під загрозою покарання, тільки вони можуть роз-глядатися як стадії вчинення злочину.
Стадії вчинення злочину є видами цілеспрямованої діяльності, ета-пами реалізації злочинного умислу, досягнення певної мети і тому мо-жуть міститися тільки в злочинах, вчинених з прямим умислом.
Ступінь реалізації умислу відбивається в різних діяннях, які ха-рактеризують кожну стадію з об'єктивно існуючими між ними до-статньо чіткими межами. Чим більшою мірою реалізований умисел, тим більшою мірою здійснюється злочин, тим більшої шкоди може завдати чи завдає винний. Так, ступінь реалізації умислу вбивці, який прицільно навів зброю на потерпілого (незакінчений замах на вбив-ство), значно більший за той, коли він лише придбав зброю для вбив-ства (готування до злочину).


Стадії вчинення злочину різняться між собою і моментом закін-чення злочинного діяння. Воно може бути закінчене винним, але його вчинення може і не здійснитися, а, отже припинитися на попе-редніх етапах (готуванні або безпосередньому вчиненні злочину).
2. Види стадій вчинення злочину. КК визнає злочинними і ка-раними три стадії вчинення злочину: І) готування до злочину; 2) за-мах на злочин, що разом з готуванням до злочину становлять незакін-чений злочин; 3) закінчений злочин. Ознаки готування до злочину і замаху на злочин передбачені відповідно у ст. 14 і ст. 15, а закінчених злочинів — у диспозиціях статей Особливої частини КК. Якщо зло-чин закінчений, то він поглинає всі стадії його вчинення, вони не ма-ють самостійного значення і не впливають на його кваліфікацію1.
2. Закінчений злочин
1. Поняття закінченого злочину. Закінченим злочином визна-ється діяння, яке містить всі ознаки складу злочину, передбачено-го відповідною статтею Особливої частини КК (ч.І ст.13).
У закінченому злочині існує єдність об'єктивної і суб'єктивної сторін. Тут винний повною мірою реалізував умисел, завершив ді-яння, виконав усі дії, що утворюють об'єктивну сторону складу зло-чину, заподіяв шкоду об'єкту.
2. Момент закінчення злочинів із матеріальним, формальним та усіченим складом. Момент закінчення злочину є різним залеж-нсГвід конструкції складу злочину, описання ознак злочинного діяння в законі. Законодавець використовує три види конструкції складів злочину. У зв'язку з цим розрізняють злочини з матеріальним, фор- -мальним та усіченим складами.
Злочин із матеріальним складом вважається закінченим з того моменту, коли настав вказаний у диспозиції статті Особливої частини КК суспільне небезпечний наслідок. Так, крадіжка, грабіж, знищен-, ня або пошкодження майна є закінченими з моменту заподіяння май-_ нової (матеріальної) шкоди власності (статті 185, 186, 194), вбивст-во — з моменту позбавлення життя іншої людини (статті 115-119), а тілесні ушкодження — з моменту завдання різної тяжкості шкоди здоров'ю людини (статті 121-125 і ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Стадії злочину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок