Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Процесуальні права і обов`язки обвинуваченого (підсудного).

Загрузка...

Процесуальні права і обов`язки обвинуваченого (підсудного).

Назва:
Процесуальні права і обов`язки обвинуваченого (підсудного).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,38 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Обвинувачений
Обвинуваченим є особа, щодо якої в установленому Кримінально-процесуальним кодексом України порядку винесена постанова про притягнення як обвинуваченого. Після віддання до суду обвинувачений називається підсудним.
У вузькому розумінні слова обвинувачений є лише на попередньому слідстві, де він з’являється вперше. Але це поняття вживається і в більш широкому розумінні: щодо підсудного, засудженого і виправданого. Обвинувачений вступає у кримінальний процес на цій стадії, переходячи із якості підозрюваного і проходить всі перетворення:
у підсудного, коли його передають до суду,
підсудний — на стадії судового розгляду і засуджений (якщо вину доведено) або виправданий (якщо доведено невиновність),
підсудний — на стадії касаційного провадження, і засуджений (якщо вину доведено) або виправданий (якщо доведено невиновність або вирок скасовано),
і засуджений — після того, як судовий вирок набрав законної сили і підлягає виконанню.
Підстави і порядок притягнення особи як обвинуваченого передбачено статтями 131, 132 КПКУ. Притягнення особи як обвинуваченого займає особливе місце в структурі кримінально-процесуальної діяльності. З моменту винесення постанови про притягнення особи як обвинуваченого, до неї можуть бути застосовані передбачені законом заходи процесуального примусу, зокрема запобіжний захід ( ст. ст. 148 – 165, 436), а також оголошений її розшук (ст. ст. 138, 139). Даний акт підводить підсумок проведеній до цього моменту органами розслідування роботи по виявленню, збиранню, фіксації і систематизації доказів, а також визначення основних напрямків подальшої кримінально-процесуальної діяльності по розслідуванню злочину. Однак слід мати на увазі, що віддання особи до суду як обвинуваченого не означає визнання цієї особи винною.
Притягнення особи як обвинуваченого — є одним із найважливіших процесуальних рішень, оскільки з даного моменту в кримінальному судочинстві з’являється новий учасник — обвинувачений. Це надто відповідальне процесуальне рішення, яке приймає слідчий по справі, яка знаходиться у його провадженні, на основі доказів, зібраних проведенням відповідних початкових слідчих дій, саме тому слідчий не має права давати доручення про притягнення як обвинуваченого, пред’явлення обвинувачення ні органам дізнання, ні іншим слідчим. Слідчий повинен провести цю процесуальну дію виключно особисто. Він наділяється обов’язками і правами щодо цієї особи: слідчий зобов’язаний забезпечити обвинуваченому можливість захищатись від пред’явленого обвинувачення і забезпечити охорону його особистих і немайнових прав(ст. 21 КПКУ). З моменту прийняття даного акту конкретна особа ставиться у становище одного з основних учасників кримінального процесу –— обвинуваченого, формулюється конкретне обвинувачення особи у вчиненні злочину, яке значною мірою визначає й подальше провадження у даній кримінальній справі, пов’язане з перевіркою обгрунтованості обвинувачення, його зміною і доповненням. Підставою для притягнення особи як обвинуваченого є достатність доказів, які вказують на вчинення нею злочину. Відкладення цього процесуального акту до моменту з’ясування всіх моментів справи веде до обмеження прав обвинуваченого на стадії попереднього слідства поверхової перевірки показань, що негативно позначається на якості слідства.
Як правило після притягнення особи як обвинуваченого розслідування справи не припиняється. Після пред’явлення обвинувачення слідчий перевіряє свої висновки з врахуванням показань обвинуваченого і продовжує збирати нові докази.
Тобто, у обвинуваченого є шанс вийти з процесу на цій стадії. Обвинувачення при цьому може бути спростоване або навпаки,— підтверджене. Останній висновок слідчого в справі формулюється в обвинувачувальному висновку або в постанові про закриття справи.
Віддання обвинуваченого до суду є самостійною стадією кримінального процесу, у якій суддя одноособово чи суд у розпочатому засіданні перевірить надані органами попереднього слідства матеріалами кримінальної справи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Процесуальні права і обов`язки обвинуваченого (підсудного).

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок