Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Види мита та їх характеристика. Особливі режими митного оформлення

Види мита та їх характеристика. Особливі режими митного оформлення

Назва:
Види мита та їх характеристика. Особливі режими митного оформлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Види мита та їх характеристика.
Особливі режими митного оформлення


Мито - це непрямий податок, який стягується з товарів (інших предметів), які переміщуються через митний кордон України, тобто ввозяться, вивозяться чи прямують транзитом. Механізм оподаткування митом наведений на схемі 1, 2:
Схема 1
Структурно - логічна схема мита
Структурно - логічна схема мита
ФВ - фактурна вартість;
ТВ - транспортні витрати;
СП - страхові послуги;
Ві - витрати інші (навантаження, розвантаження, інші витрати, понесені платником до перетину митного кордону, перераховані за офіційним курсом НБУ).
Схема 2
Структурно - логічна схема платників мита
Юридичні або фізичні особи здійснюють операції по імпорту та експорту товарів (робіт, послуг). Кожна угода по імпорту або експорту передбачає укладання договору (контракту), у якому обов'язково відображається ціна і загальна вартість товару на підставі рахунку - фактури. Фактурна вартість - це вартість товарів, яка фактично сплачена чи підлягає сплаті або повинна компенсуватися зустрічними поставками товарів та зазначається в рахунку - фактурі (рахунку - проформі для договору міни) відповідно до умов зовнішньоторговельної угоди купівлі - продажу або міни.
Об'єктом оподаткування митом є митна вартість або фізична одиниця товару, що імпортується. Митна вартість товару - це сума, яку фактично сплачено, або яка підлягає сплаті за товар на момент перетину митного кордону держави (тобто, коли, всі належні формальності щодо ввезення товару в країну чи його вивезення з неї виконані).
Механізм обчислення та сплати мита включає в себе декілька етапів (схема 3 ):
Схема 3
Механізм обчислення та сплати мита
Відмінності між фактурною вартістю та митною вартістю (схема 4) полягають у тому, що фактурна вартість складається з ціни товару, яка відображена в рахунку - фактурі іноземного контрагента або у договорі (контракті), а при обчисленні митної вартості, до неї включається ціна товару, відображена у рахунку - фактурі (фактурна вартість), а також фактичні витрати, якщо їх не включено до рахунку-фактури: на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України (комісійні та брокерські послуги).
Схема 4
Визначення митної вартості товарів, що імпортуються
При визначенні ціни придбання товарів необхідно також врахувати базові умови поставки, які використовуються залежно від способу перевезення товару (перевезення морським транспортом; перевезення залізницею; усі види перевезень) і визначені міжнародними правилами по тлумаченню термінів "Інкотермс" від 01.01.90р. № 23.
У випадку невідповідності вартості товарів та інших предметів митна вартість визначається відповідно до наведених положень. А якщо неможливо перевірити її обчислення, митні органи України визначають митну вартість на основі ціни на ідентичні товари та предмети, що діють у провідних країнах-експортерах зазначених товарів та предметів. ,
При визначенні митної вартості іноземна валюта перераховується у гривні за офіційним курсом НБУ на дату оформлення вантажно - митної декларації (ВМД).
Митний збір - це вид митних платежів, що підлягають сплаті до бюджету громадянами, які є суб'єктами зовнішньо - економічної діяльності за роботу, виконану по відношенню до них митними органами.
Платником митного збору є юридична чи фізична особа, що здійснює митне оформлення.
Порядок стягнення митних зборів наведено на схемі 5:


Схема 5
Порядок стягнення митних зборів
Порядок нарахування та справляння податку на додану вартість та акцизного збору при митному оформленні імпортних предметів наступний:
1. При ввезенні (пересиланні) на митну територію України предметів або товарів на суму, що перевищує еквівалент 1400 доларів США, розмір податку на додану вартість нараховується за формулами:
на предмети (товари), які обкладаються лише митом:
де М-сума мита;
МВ - митна вартість;
на предмети чи товари, які підлягають обкладенню митом та при митному оформленні, яких справляються митні збори (транспортні засоби):
де Мз - митний збір;
на предмети чи товари, які підлягають обкладенню акцизним збором:
де Аз - акцизний збір;
- у разі ввезення на митну територію України транспортних засобів, які підлягають обкладенню митом та акцизним збором:
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Види мита та їх характеристика. Особливі режими митного оформлення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок