Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Визнання громадянина безвісно відсутнім і оголошення його померлим

Визнання громадянина безвісно відсутнім і оголошення його померлим

Назва:
Визнання громадянина безвісно відсутнім і оголошення його померлим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План
Вступ.
1. Правова суть інституту по визнанню громадян безвісно відсутніми і оголошення їх померлими.
а) визнання громадянина безвісно відсутнім
б) оголошення громадянина померлим.
Розділ 2. Правові наслідки визнання громадянина безвісно відсутнім та оголошення його померлим.
3. Юридичні наслідки явки громадянина, визнаного безвісно відсутнім і оголошеного померлим.
Висновки
Література


Вступ
В Конституції України закріплено право громадян на судовий захист від посягань на життя і здоровя, майно і особисту свободу, честь та гідність. Забезпечення здійснення конституційних прав громадян України - одне з важливих завдань української держави. Піднесення субєктивних прав громадян в ранг конституційного права обумовлює велике теоретичне і практичне значення дослідження питань, цивільного права. Специфічними засобами захисту субєктивних прав є цивільні справи по визнанню громадян безвісно відсутніми і оголошення їх померлими. Міжгалузева приналежність даного інститу пояснюється тим, що його норми знаходяться як в матеріальному (статті 18-22 ЦК України) так і процесуальному праві (статті 261-265 ЦПК України).
Тривала невизначеність місцеперебування одного з субєктів цивільних правовідносин створює труднощі для захисту своїх прав інших учасників цих правовідносин або їх реалізацію, або виконання обовязків.
Метою даної роботи є аналіз чинного законодавства, що регулює інститути безвісної відсутності та оголошення громадянина померлим. Для досягнення поставленої мети, необхідно розкрити наступні питання: правова суть інституту по визнанню громадян безвісно відсутніми і оголошення їх померлими; правові наслідки визнання громадянина безвісно відсутнім та оголошення його померлим; юридичні наслідки явки громадянина, визнаного безвісно відсутнім і оголошеного померлим.


Розділ 1. Правова суть інституту по визнанню громадян безвісно відсутніми і оголошення їх померлими.
В житті можливі випадки, коли громадянин тривалий час відсутній в місці постійного проживання. Він не повідомляє про себе, а заходи по встановленню цих відомостей не дають позитивних результатів. Виникає невизначеність у правовідносинах за участю відсутнього. Наприклад, тривала невизначеність місця перебування батьків є перешкодою для інших осіб усиновити дитину безвісно відсутніх батьків; безвісна відсутність одного з подружжя є для іншого перешкодою для розриву шлюбу і вступу в новий тощо. Якщо він живий, а відсутність сталася з незалежних від нього причин, необхідно вжити заходів по збереженню його майна, задоволенню вимоги його кредиторів тощо. В разі смерті відсутнього правововідносини з його участю повинні припинити свою дію. Його майно за правом спадкоємності переходить до спадкоємців. Заінтересовані особи в праві заявити вимоги про це.
Зазначені дії можна вчинити за допомогою двох цивільноправових інститутів: "Визнання громадянина безвісно відсутнім" і "Оголошення громадянина померлим" (статті 18-22 ЦК України).
а) визнання громадянина безвісно відсутнім.
 
Інститут безвісної відсутності покликаний ліквідувати невизначеність яка повязана з віідсутністю одного з субєктів цивільних правовідносин, і специфічними засобами забезпечити безпосередньо захист охоронюваних законом інтересів громадян і організацій і опосередковано- субєктивних прав громадян і організацій, що перебувають в правовідносинах з безвісно відсутньою особою.
Відповідно до статті 18 ЦК України громадянин може бути визнаний безвісно відсутнім за умов:
протягом року громадянин відсутній в місці його постійного проживання;
протягом того ж року в місці його постійного проживання не має відомостей про місце його перебування;
невідомість місця перебування не можна усунути за допомогою відповідних заходів.
Перебіг річного строку починається з дня одержання відомостей про відсутнього. Якщо неможливо встановити цей день початком береться перше число місяця, що йде за тим, в якому були одержані останні відомості. Коли ж неможливо встановити місяць в якому були одержані останні відомості про відсутнього, перебіг річного строку починається з першого січня наступного року.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Визнання громадянина безвісно відсутнім і оголошення його померлим

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок