Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Безкоштовно реферат на тему: Поняття злочину та його ознаки

Загрузка...

Поняття злочину та його ознаки / сторінка 11

Назва:
Поняття злочину та його ознаки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Саме тому не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого забороненого діяння, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла йне могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі. Крім того, злочином є лише те діяння, яке прямо передбачене Кримінальним кодексом України.
Наприклад, суміжні склади злочинів мають багато спільних елементів і відрізняються один від одного іноді лише деякими ознаками, що створює небезпеку допущення помилок у кваліфікації злочину. Нажаль, такі помилки досить часто трапляються у слідчій і судовій практиці. Тому виявлення причин помилок, визначення шляхів виправлення останніх і особливо запобігання їм — це дуже важливі фактори підвищення ефективності правосуддя.
Практичне значення поняття злочину полягає в тому, що воно окреслює коло уголовно караних діянь, дає злочинові чітку суспільно-політичну характеристику, вказує на його соціальну спрямованість і суспільну небезпечність, викриває зміст тих суспільних благ (цінностей), які виступають його об’єктом, виконує роль міри (масштабу) для відмежування злочину від інших правопорушень.
Законодавчо визначене поняття злочину, по-перше, утворює в громадській свідомості образ і характер забороненого уголовним законом діяння і, таким чином, виконує інформаційну, запобіжну роль.
По-друге, воно дає правозастосовникам знання про злочин, уявлення про його головні ознаки, найсуттєвіші особливості, завдяки чому забезпечується можливість
відмежування його від дій незлочинних. Розмежування злочину і дій не злочинних - дуже важливе практичне завдання, бо від того, як воно буде виконане, залежить для громадянина, його волі, прав і законних інтересів, а також стан і рівень законності в суспільстві.
Отже, з урахуванням усіх ознак злочин його поняття можна визначити таким чином, що злочином визначається передбачене кримінальним законом суспільне небезпечне діяння (дія або бездіяльність), що посягає на суспільний лад України, його політичну і економічну системи, власність, особу, політичні, трудові, майнові та інші права і свободи громадян, а так само інше передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння, яке посягає на правопорядок. Не є злочином дія або бездіяльність, що хоч формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого кримінальним законом, але через малозначність не являє суспільної небезпеки.
 
Список використаної літератури:
Конституція України: Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. -К.: Україна, 1996.
Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року.- К.:Атіка, 2001.-348 с.
Матишевський П.С. Кримінальне право України. Загальна частина. — К.: Юрінком Інтер, 1999.
Бажанов М.І, Сташис В.В, Тацій В.Я. Кримінальне право України. Загальна частина: Підручник. — Харків.: 1997.
Коржанський М.Й. Уголовне право України. Частина загальна : Курс лекцій. — К.: Наукова думка та Українська видавнича група, 1996.
Мочков.В. Зміст та об'єктивні форми злочинної дії // Право України. - 1996. - № 11. - С.53-57.
Василькова В.В. Порядок и хаос в развитии социальных систем. - СПб., 1999. - С. 14.
8. Бажанов М., С та ш и с В. Про застосування ст. 19 КК України //
Право України. -№ 9. - С. 19.
9. Н.В.Чернишова, М.В.Володько, М.А.Хазін. Кримінальне право України. Тези Київ.Наукова думка, 1997 .п6. 89 с.
Жеребкин В.В.Логическая структура состава преступления. – Харьков, 1996. 112 с.
Махінчук В. Проблеми формування системи законних гарантій адекватності покарання \\ Право України.-2002.-№3.-С.124-126.
Микитчик О. Загальне та відмінне у філософському і юридичному розумінні злочину \\ Право України.-2001.-№3.-С.24-26.
Марітчак Т. Помилки у кваліфікації злочинів як предмет судового регулювання: Марітчак Т. Причини помилок у кваліфікації злочину \\ Право поняття, види \\ Право України.-2002.-№10.-С.44-47.
Льовочкін В. Втілення міжнародних стандартів з прав і свобод засудження до позбавлення волі у кримінально-виконавчому законодавстві України \\ Право України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Поняття злочину та його ознаки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок