Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Цивільний процесуальний кодекс України

Цивільний процесуальний кодекс України

Назва:
Цивільний процесуальний кодекс України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Цивільний процесуальний кодекс України
1 січня 2005 року набирає чинності новий Цивільний процесуальний кодекс. Цей документ несе в собі чимало новел для цивільного судочинства, тож уже настав час для ознайомлення з його нормами.
Новий ЦПК суттєво відрізняється від кодексу 1963 року. Найголовніше його завдання — вирішення приватних спорів, а не забезпечення інтересів держави, як це було раніше. Тобто змінюється ідея самого кодексу — не держава як найголовніший суб’єкт цивільно-правових відносин, а громадяни, фізичні та юридичні особи.
Структура нового ЦПК
Цивільний процесуальний кодекс України складається з XI розділів, кожний з яких містить глави. Розділ І — «Загальні положення». Розділ II — «Наказне провадження». Розділ III — «Позовне провадження». Розділ IV — «Окреме провадження». Розділ V — «Перегляд судових рішень». Розділ VI — «Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень». Розділ VII — «Судовий контроль за виконанням судових рішень». Розділ VIII — «Про визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні». Розділ IX — «Відновлення втраченого судового провадження». Розділ X — «Провадження у справах за участю іноземних осіб». Розділ ХІ — «Прикінцеві та перехідні положення».
Загальні положення нового кодексу
Розглянемо детальніше розділ І «Загальні положення».
Він поділяється на такі глави: «Основні положення»; «Цивільна юрисдикція»; «Склад суду, відводи»; «Учасники цивільного процесу»; «Докази»; «Процесуальні строки»; «Судові виклики і повідомлення»; «Судові витрати»; «Заходи процесуального примусу».
Глава І містить основні положення, які передбачають право кожного громадянина на звернення до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, принципи здійснення правосуддя судом та ін.
Глава II визначає компетенцію судів щодо розгляду цивільних справ, право сторін на передання спору на розгляд третейського суду, порядок розгляду кількох пов’язаних між собою вимог.
Глава III передбачає склад суду при розгляді цивільної справи (одноособовий або колегіальний) та підстави для заявлення відводу суддям, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу, порядок заявлення самовідводу та відводу.
Права й обов’язки учасників цивільного процесу
Глава IV ділиться на 2 параграфи. Перший передбачає склад осіб, які беруть участь у справі, їхні права та обов’язки, зазначає процесуальні права та обов’язки сторін, описує порядок участі у справі представників, їхні повноваження в суді, процесуальні права органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Другий параграф містить перелік інших учасників цивільного процесу. До переліку таких учасників належать секретар судового засідання, судовий розпорядник, свідок, експерт, перекладач, спеціаліст, особа, яка надає правову допомогу. Зазначаються їхні права та обов’язки.
Необхідно звернути вагу на те, що серед учасників судового процесу новий ЦПК передбачає судового розпорядника. Це положення є новелою.
Судовий розпорядник:
n забезпечує належний стан залу судового засідання і запрошує до нього учасників цивільного процесу;
n з урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання визначає можливу кількість осіб, які можуть бути присутні в залі судового засідання;
n оголошує про вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати;
n стежить за додержанням порядку особами, присутніми в залі судового засідання;
n виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта;
n під час судового засідання приймає від учасників цивільного процесудокументи та інші матеріали і передає до суду;
n запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого щодо приведення їх до присяги;
n виконує інші доручення головуючого, пов’язані зі створенням умов, необхідних для розгляду справи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Цивільний процесуальний кодекс України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок