Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Об’єктивна сторона перешкоджання здійсненню виборчого права

Об’єктивна сторона перешкоджання здійсненню виборчого права

Назва:
Об’єктивна сторона перешкоджання здійсненню виборчого права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Об’єктивна сторона перешкоджання здійсненню виборчого права


Кримінальним законом України виборче право охороняється від суспільно небезпечних посягань на нього, в тому числі від посягання у вигляді перешкоджання здійсненню виборчого права.
В науці кримінального права об’єктивну сторону злочину традиційно визначають як зовнішній прояв злочинної поведінки та відносять до її структурних елементів суспільно небезпечне діяння, суспільно небезпечні наслідки та причинний зв’язок між ними, а також час, місце, знаряддя, спосіб, обстановку вчинення злочину [1, с. ; 2, с. ]. Разом з тим серед науковців немає єдиної думки щодо класифікації обов’язкових та факультативних ознак об’єктивної сторони складу злочину. Одні з них до обов’язкових ознак об’єктивної сторони злочину відносять суспільно небезпечне діяння, суспільно небезпечні наслідки та причинний зв’язок між ними, а інші ознаки вважають факультативними [4, с. ]. Дехто з науковців стверджує, що обов’язковою ознакою об’єктивної сторони є лише суспільно небезпечне діяння, тоді як суспільно небезпечні наслідки та причинний зв’язок між ними є обов’язковими тільки у злочинах з матеріальним складом [1, с. ]. На нашу думку, обов’язковими ознаками об’єктивної сторони кожного конкретного злочину є ті із згаданих вище, що передбачені як обов’язкові самим законодавцем безпосередньо в даному конкретно визначеному складі злочину або випливають з аналізу норми Особливої частини КК України. Як видається, таке вирішення питання відповідатиме положенням чинного кримінального закону.
Обов’язковою ознакою будь-якого складу злочину є суспільно небезпечне діяння. Законодавець визначив способи вчинення злочину, передбаченого ст. КК України зокрема, перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянами свого виборчого права (ст. ч. ). Частиною 2 ст. КК України встановлено кримінальну відповідальність за вчинення тих самих дій за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням влади чи посадового становища, а ч. цієї ж статті передбачено відповідальність за ті ж самі дії, якщо вони вплинули на результати голосування або виборів. Такий підхід законодавця є виправданим, оскільки, з одного боку, формалізація способів вчинення аналізованого злочину допомагає правозастосуванню ст. КК України, а з іншого –індивідуалізує кримінальну відповідальність за посягання на виборчі права громадян.
Вважаємо, що суспільно небезпечне діяння при перешкоджанні здійсненню виборчого права громадянами полягає в активних діях, окремі ж види цього посягання можливі й у формі бездіяльності. Це, зокрема, стосується обману та інших форм перешкоджання вільному здійсненню виборчого права.
Насильство, передбачене в ст. КК України охоплює лише фізичне насильство, і за цією ознакою відмежовується від погроз заподіяння такого насильства, які являють собою психічне насильство як окрему форму вчинення аналізованого злочину. Насильство може полягати в позбавленні волі, нанесенні ударів, побоїв, заподіянні легких тілесних ушкоджень. Вчинення стосовно потерпілого мордування, заподіяння йому середньої тяжкості тілесних ушкоджень, тяжких тілесних ушкоджень чи смерті кваліфікується за сукупністю відповідних складів.
Не можна визнати переконливою позицію законодавця у визначенні такого способу вчинення злочину, передбаченого ст. ч. КК України, як погрози. Вживання цього терміна неоднозначне і, як видається, передбачає будь-яку погрозу, здатну, на думку винного, перешкодити здійсненню виборчого права потерпілим. До таких погроз, зокрема, можна віднести погрозу заподіяння шкоди здоров’ю, вбивства, розголошення відомостей як про потерпілого, так і його близьких родичів та інших близьких йому осіб, які останні бажають зберегти в таємниці, погроза обмеження належних їм прав та охоронюваних законом інтересів даних осіб, знищення майна, належного їм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Об’єктивна сторона перешкоджання здійсненню виборчого права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок