Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Компетенція парламентів

Загрузка...

Компетенція парламентів / сторінка 3

Назва:
Компетенція парламентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,53 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Зрештою від ак-тивності депутата у виборчому окрузі багато в чому залежить його по-дальша парламентська кар'єра.
До умов, що забезпечують ефективність роботи депутатів і визнача-ють їхній статус, слід насамперед віднести індемнітет та імунітет парла-ментаріїв.
Поняття депутатського індемнітету означає, що член парламен-ту не несе юридичної відповідальності за свої висловлювання і голосуван-ня під час виконання обов'язків у представницькому органі. В теорії і практиці англомовних країн термін «індемнітет» замінений поняттям привілею свободи слова.
Принцип депутатського індемнітету прийнятий в усіх країнах. Про-те іноді йому надають дещо звуженого значення. Зокрема, в Латвії та ФРН депутати на загальних підставах несуть відповідальність за наклеп, а в Литві — за наклеп і образу. У Греції подібне звинувачення є підставою для судового переслідування депутатів лише з дозволу самого парламенту.
Що ж до поняття депутатського імунітету, то воно означає, що члени парламенту користуються захистом з боку представницького органу від арешту і деяких інших процесуальних дій, пов'язаних з обмеженням особистих прав і свобод, а також від судового переслідування на підставі порушення кримінальної справи та відповідного звинувачення. Нерідко парламентарії захищені і від порушення проти них таких справ. Зміст і обсяг депутатського імунітету в різних країнах неоднакові, але ніде він не має абсолютного характеру.
У цілому ряді країн депутати користуються імунітетом лише під час парламентських сесій. У Бельгії і Люксембурзі розгляд кримінальної справи депутата може бути припинений на період сесії за вимогою пала-ти, а сам депутат тимчасово звільнений. В Японії депутат, заарештований у канікулярний період, повинен бути безумовно звільнений за рішенням палати. У Франції депутат, переслідуваний за вчинення злочину у період між сесіями, може бути заарештований лише з санкції бюро палати.
Практично в усіх країнах депутат позбавляється імунітету у випад-ку затримання його на місці злочину. Арешт депутата в такому випадку здійснюється без санкції парламенту. У Фінляндії арешт депутата і пору-шення проти нього кримінальної справи без санкції парламенту можливі у випадку, коли його дії кваліфікують як злочин, за вчинення якого передба-чено позбавлення волі на строк не менше, ніж шість місяців. У Швеції доз-волу парламенту на арешт і переслідування депутата не потрібно, якщо відповідна міра покарання визначена у два роки, а в Македонії, Словенії, Хорватії та Югославії — п'ять років позбавлення волі. Проте і в таких випадках парламенти можуть до винесення судом вироку вимагати звільнен-ня депутатів, посилаючись на наявність у них імунітету.
В англомовних країнах статус депутата щодо цього мало чим від-різняється від юридичного становища звичайних громадян. У Великобри-танії депутат не може бути позбавлений волі без санкції палати громад у зв'язку з цивільним процесом у суді (відомо, що в деяких країнах закон припускає позбавлення волі банкрутів та боржників) у період сесії і соро-ка днів до її початку та після її закінчення. Однак він не користується імунітетом проти арешту у зв'язку з порушенням і розслідуванням кримінальної справи. Зокрема, для арешту парламентарія тут достатньо формальної згоди голови палати. Аналогічні або близькі за змістом поло-ження містяться в праві інших країн, що сприйняли засади британської конституційної системи.
У США депутатський імунітет зафіксовано в розділі шостому ст. 1 Конституції. Тут, зокрема, записано, що ^сенатори і представники... в усіх випадках, крім зради, тяжкого кримінального злочину і порушення миру, не можуть бути заарештовані під час присутності на сесії відповідної па-лати, а також на шляху до палати і під час повернення з неї». Проте про-голошений конституцією імунітет є абстракцією і на практиці не сприй-мається через те, що її положення, по суті, охоплюють будь-який випадок протиправної поведінки. В цілому можна зазначити, що тут, як і в інших англомовних країнах, недоторканності депутатів у сфері кримінально-пра-вових відносин, по суті, не існує.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Компетенція парламентів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок