Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Норми адміністративного права

Норми адміністративного права

Назва:
Норми адміністративного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Норми адміністративного права, як і будь-якої іншої галузі, є загальнообов’язковими правилами пове-дінки, що встановлені компетентними органами і забезпечені при їх застосуванні примусовою силою держави. Адміністративно-правові норми визначають права та обов’язки суб’єктів державно-управлінських відносин, обставини, за яких вони стають носіями прав та обов’язків і передбачають відповідальність за невиконання приписів держави.
Зміст адміністративно-правових норм становлять правила поведін-ки в суспільних відносинах, що виникають у процесі управлінської діяльності держави. Сама суть та зміст адміністративно-правової норми у більшості випадків зумовлюють її імперативний (владний) характер.
Адміністративно-правові норми визначають правову основу взаємовідносин суб’єктів державного управління і місцевого самоврядування, порядок здійснення державно-управлінської діяльності, визначають права й обов’язки громадян у сфері виконавчої влади і гарантії їх реалізації. Ці норми складаються з письмово сформульованих вимог, виражених у категоричній формі, щоб не допустити їх довільної зміни чи інтерпретації. Вони повинні точно й вичерпно визначати обсяг прав та обов’язків учасників державно-управлінських правовідносин.
Адміністративно-правові норми характеризуються такими загальними рисами:–
містяться в нормативно-правових актах або в інших джерелах, що приймаються компетентними органами держави, посадовими особами, органами місцевого самоврядування;–
виступають загальнообов’язковим правилом для всіх учасників суспільних відносин;–
охороняються державою;–
реалізація правових норм, визнаних державою, забезпечується її примусом.
Адміністративно-правовим нормам притаманні всі характеристики загальних норм, що складають правову систему. Разом з тим вони мають ряд характерних особливостей, що обумовлено специфікою відносин, які регулюються нормами адміністративного права, що:–
виражають сутність виконавчої влади;–
мають власні засоби захисту від посягань (у випадку їх невиконання або неналежного виконання). За порушення адміністративно-правових норм передбачена адміністративна відповідальність. У деяких випадках передбачена дисциплінарна відповідальність;–
за певних умов регулюють суспільні відносини, що становлять предмет інших галузей права. Таке регулювання спостерігається у сфері земельного, фінансового, податкового, екологічного права та ін. За допомогою адміністративно-правових норм може здійснюватися і захист норм вказаних галузей права. Так, ухилення від подання декларації про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 164-1 КУпАП);–
установлюються суб’єктами виконавчої влади в процесі її реалі-зації, для яких ці норми в подальшому є обов’язковими;–
забезпечується застосування законодавства в цілому. Задля виконання законів органи виконавчої влади та місцевого самоврядування приймають постанови, розпорядження та рішення, які виступають підзаконними нормативними актами.
Отже, адміністративно-правові норми — це встановлені та захищені державою обов’язкові правила поведінки, що регулюють відносини у сфері державного управління, а також відносини управлінського характеру, які виникають у процесі здійснення державної влади.
Структура адміністративно-правових норм, тобто їх внутрішня будова та відповідний порядок взаємозв’язку їх складових частин (елементів) не відріз-няється від структури норм інших галузей права, але в їх складових частинах відбиваються особливості суспільних відносин, які ними регулюються. Норма права зможе виконувати свою роль регулятора суспіль-них відносин за умови, якщо буде володіти здатністю реагувати на умови реального життя, в яких воно формується, враховуючи його суспільні властивості, інакше реалізувати цю функцію буде просто неможливо. Норма повинна містити і примусове здійснення примусу, інак-ше вона буде не нормою права, а побажанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Норми адміністративного права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок