Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правова регламентація діяльності європейського союзу у сфері зовнішньої політики

Правова регламентація діяльності європейського союзу у сфері зовнішньої політики

Назва:
Правова регламентація діяльності європейського союзу у сфері зовнішньої політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Правова регламентація діяльності європейського союзу у сфері зовнішньої політики


На сучасному етапі розвитку міжнародних відносин Європейський Союз (ЄС), як унікальне політико-правове явище, починає все активніше реалізовувати свою зовнішньополітичну функцію, при тому, що економічний аспект діяльності ЄС тривалий час був пріоритетом для його держав-членів.
Сучасний стан розширення Європейського Союзу, наближення його кордонів до України, зумовив особливий інтерес, з позиції теорії і практики, до дослідження правових форм і механізмів його співпраці з третіми країнами, тобто, країнами, які не є повноправними членами ЄС, особливо, в контексті прийняття Європейським Союзом своєї нової концепції „сусідства” по відношенню до прилеглих держав.
У зв’язку із реалізацією Україною стратегічної мети своєї зовнішньої політики – повноправного членства в ЄС, особливого значення набуває розробка концептуальних засад договірно-правового врегулювання відносин співробітництва з Європейським Союзом, в тому числі, із врахуванням змін, передбачених новим Договором про Конституцію для Європи.
Окремі питання зовнішньої політики ЄС вже досліджувались у вітчизняній правовій літературі. На теренах Європейського Союзу і інших країн, звичайно, їм приділяється набагато більше уваги. Серед зарубіжних вчених, які займаються згаданою проблематикою можна назвати Ентіна М.Л., Луканіна Д.Б., Зонову Т.В., Кашкіна С.Ю., Арнольда Р., Мак Голдріка Д., Татама А. та ін. Серед вітчизняних дослідників, до питань правового регулювання зовнішніх зносин ЄС у своїх працях звертались Муравйов В.І., Заблоцька Л.Г., Баймуратов М., Дмитрієв А.І., Опришко В.Ф., Петров Р.Ф., Посельський В. та ін. Проте, комплексно правовий механізм зовнішньої політики Європейського Союзу в Україні не досліджувався.
Тому, в даній публікації ми спробуємо через призму змін, які відбуваються в організації і діяльності Європейського Союзу, в цілому, дослідити і спрогнозувати перспективи розвитку правових інструментів, за допомогою яких ЄС реалізує свою зовнішньополітичну функцію. Окремо також розглянемо діяльність інституційного механізму ЄС, щодо прийняття правових актів у сфері зовнішньої політики, із врахування змін, передбачених Договором про Конституцію для Європи, хоча він ще і не набув чинності.
Д.В. Луканін вірно зазначає, що система зовнішніх зносин Європейського Союзу „складається із двох основних блоків: по-перше, власне представництво на міжнародній арені у всьому різноманітті форм його впливу – від торгово-економічного співробітництва з країнами-членами і кандидатами, третіми країнами і міжнародними організаціями і до рівня дипломатичних представництв; по-друге, взаємодія в рамках спільної зовнішньої політики і політики безпеки, яка є специфічною сферою регулювання взаємовідносин виключно країн-членів” [1, с. 66].
На думку В. Посельського, ЄС, згідно установчих договорів, може формально брати на себе міжнародні зобов’язання в шести галузях: торговельна політика, асоціативне партнерство, валютна сфера, наукові дослідження та технологічний розвиток, навколишнє середовище, допомога країнам, що розвиваються, а в цілому „Суд ЄС визнав за спільнотою право зовнішньої дії у всіх сферах, де це випливає з її внутрішніх нормативних повноважень (принцип відповідності компетенцій) або навіть поза ними” [2, с. 110].
Таким чином, в силу обмеженого обсягу публікації, ми розглянемо лише деякі елементи системи правового регулювання зовнішніх зносин ЄС, які на нашу думку представляють найбільший науковий і практичний інтерес.
На сучасному етапі двостороннього співробітництва між Україною та ЄС, велике значення має правове регулювання торговельної політики ЄС, зокрема, в її зовнішньому контексті.
Торговельні угоди укладаються в рамках спільної торговельної політики ЄС, яка базується на єдиних принципах, „щодо змін тарифних ставок, укладення тарифних і торговельних угод, досягнення уніфікації заходів з лібералізації експортної політики та заходів по захисту торгівлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Правова регламентація діяльності європейського союзу у сфері зовнішньої політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок